Öğrenciler duyarlı

Öğrenciler duyarlı

Filistinde yaşanan insanlık katliamının bir an önce son bulması için bu kez öğrenciler seferber oldu. Okul harçlıklarını biriktiren öğrenciler, Filistine yardım için gönderdi

İsrail’in Filistinli Müslümanlara yaptığı zulme bir tepki de öğrencilerden geldi. Milli Eğitim Bakanlığı’nın 7 Ocak tarihinde yayınladığı genelgeyle Türkiye genelinde bakanlığa bağlı tüm okullarda Filistin için yardım kampanyası başlatıldı. Kampanyaya öğrencilerin ilgisi yoğun oldu. Filistinli Müslüman kardeşlerinin zalimlerin zulmünden bir an önce kurtulmasını isteyen öğrenciler, okul harçlıklarını Filistin’e yardım için gönderdi. Öğrenciler ayrıca anne baba ve akrabalarını da yardım etmeye teşvik ederek, daha çok yardım toplanmasını sağladı.
BAŞARILI BİR YARDIM ÇALIŞMASI OLDU
Öğrencilerin Filistin için yardım çalışması yaptığı okullardan bir tanesi de Mareşal Mustafa Kemal İlköğretim Okulu oldu. Öğretmenlerinin Filistin için yardım toplanacağını duyurması üzerine harekete geçen öğrenciler, bir hafta boyunca yardım topladı. Okul Müdürü Ertan Dündar öğrencilerin yardım kampanyasında oldukça büyük bir başarı elde ettiğini söyledi. 12 Ocak’ta başlayan yardım kampanyasının dün son bulduğunu dile getiren Ertan Dündar, “Filistin’de yaşanan insanlık dramı bizleri etkilediği gibi, daha küçük yaştaki çocuklarımızı da etkilemiş. Onlar da bu felaketin ve insan kıyımının bir an önce son bulmasını istiyor, bunun için de ellerinden gelen gayreti gösteriyorlar. Bir hafta içerisinde öğrencilerim yaklaşık 5 bin lira topladı” dedi.
Yardım çalışmasının Müdür Yardımcısı Hüseyin Azizoğlu başkanlığında 3 öğretmen, 1 okul aile birliği temsilcisi ve yardım toplamakla görevli öğrenciler tarafından oluşturulan komisyon tarafından yürütüldüğünü dile getiren Ertan Dündar, “Yaptığımız çalışma neticesinde toplanan parayı Ziraat Bankası’nın ilgili hesabına yatırıyoruz. Tüm Türkiye genelinde toplanan yardımlar aynı hesaba toplanıyor. Kampanyanın Türkiye genelinde toplanıyor olması ciddi miktarlara ulaşılabileceğini gösteriyor. Eğitim camiasının da Filistin için bir şeyler yapabildiğini görmek bizi bir nebze olsun mutlu ediyor” diye konuştu.
İSRAİL MENŞEYLİ ÜRÜNLERE BOYKOT
Okullarında eğitim gören öğrencilerin Filistin için yapılan yardım kampanyasının yanı sıra yine kendi yürüttükleri çalışmayla İsrail mallarını boykot ettiklerini ve kullanmamaya özen gösterdiklerini ifade eden Okul Müdürü Ertan Dündar, “Öğrencilerimiz okul içerisinde bazı panolara astıkları ilanlarla İsrail menşeyli ürünleri tanıtıp, bunların kullanılmaması için diğer arkadaşlarını teşvik ediyor. Öğrencilerimizin bilinçli olması ve Filistin’de yaşanan zulme bu denli tepki göstermesi bizi gelecek adına umutlandırıyor” ifadelerini kullandı.
Filistin’de yaşanan insanlık vahşetinin bir an önce bitmesi için yapılan yardımların yeterli olmayacağını kaydeden Ertan Dündar, “Bu vahşetin ve insanlık ayıbının bir an önce son bulması için uluslar arası teşkilatların vakit kaybetmeden harekete geçmesi gerekiyor. İsrail’le olan ilişkiler tekrar gözden geçirilmeli, gerekiyorsa ilişkiler tamamen sonlandırılmalı, yaptıkları bu zulümle yalnız kaldıkları onlara da aksettirilmelidir” diyerek sözlerini tamamladı.
RASİM ATALAY

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.