"Müslüman olarak yaşıyorum, garip mi?"

"Müslüman olarak yaşıyorum, garip mi?"

Nefes'in Yüzbaşısı Mete Horozoğlu özel hayatıyla ilgili samimi açıklamalarda bulundu. Horozoğlu, müslüman olarak yaşamanın garip birşey gibi algılanmasını anlayamadığını söyledi.

Bu hafta vizyona giren "Açlığa Doymak" filmi oyuncularından Mete Horozoğlu, hayatını müslüman gibi yaşayan birisi olduğunu ve bunun garip birşeymiş gibi sunulmasının asıl garip olduğunu söyledi.

Habertürk'ten Pınar Erbaş'ın sorularını yanıtlayan Mete Horozlu'ndan çarpıcı açıklamalar;

Sizin hiç “Değerim bilinmiyor” dediğiniz oldu mu?

Hep daha fazlasını yapma isteğim var ama olmadığı noktada biraz kaderci yaklaşıyorum. Allah’ın izin vermediğini, öyle uygun gördüğünü düşünürüm. Herhangi birine suç atmam. “Nasip olmadı, kısmet değilmiş” derim.
 
Bunlar da kolaycılık değil mi?

Sana öyle gelebilir. Ben inanç olarak bakıyorum. Aslında bu içsel bir mesele. Kendini bulunduğu yerden üstte gören bir sürü insan var. Modern hayatın sonucu bu. “Ayakların üzerinde durabilirsin, kimseye ihtiyacın yok, tek başına her şeye yetersin“ düşüncesi insanı psikolojik olarak bu konuma sokuyor. Kendini biricik hissettiğin için bir topluluğun parçası olmayı kabullenemiyorsun. “O toplumun gözbebeği, lideri olmalıyım” noktasına geliyorsun. Ego beslendikçe şişer çünkü.
 
Buna bir formülünüz var mı?

Biraz tevekkül gerekiyor. Kendi hayatımda uyguladığım sistem bu. Tevekkül ediyor, “Hamdolsun” diyorsun. “En azından sağlığım yerinde” deyip daha da küçülüyorsun.

Geçenlerde sizinle ilgili bir haber çıktı. “Eşiyle yemek yiyordu. Sonra namaz kılmak için uzaklaştı” gibi...

Hayatını Müslüman olarak yaşayan biriyim. Bu garip bir şeymiş gibi mi algılandı bilemedim. O gün gazetecilerin beni görmesi çok tesadüfi bir durumdu. Ama benim ilk defa yaptığım bir şey değil. Açıkçası bu tür durumların açığa çıkması da çok hoşuma gitmiyor. Özel meseleler bunlar.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.