Muhtarlardan Küçükler'e Destek Yemeği

Muhtarlardan Küçükler'e Destek Yemeği

Erzurum'daki 136 köy ve mahalle muhtarı Büyükşehir Belediye Başkanlığına tekrar adaylığını açıklayan Ahmet Küçükler'e destek amaçlı düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi.

Erzurum'daki 136 köy ve mahalle muhtarı Büyükşehir Belediye Başkanlığına tekrar adaylığını açıklayan Ahmet Küçükler'e destek amaçlı düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi.

Maksut Efendi Mahalle Muhtarı Burhanettin Atmaca, muhtarlar adına bir restaurantta Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler'e iftar yemeği verdi. Muhtarlar adına konuşan Atmaca, Küçükler'in üçüncü dönem için Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adaylığını desteklediklerini ifade etti. Muhtarların bir araya gelmesi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Küçükler ile istişare amaçlı düzenlenen iftar yemeğinin verimli geçtiğini belirten Atmaca, "Sayın Küçükler'in yeniden Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adaylığını muhtarlar olarak destekliyoruz." dedi.

"MUHTARLARA SİYASİ TAASSUPLA YAKLAŞMADIK"

Ev sahipliğini yapan Burhanettin Atmaca'ya teşekkür eden Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, icraatlarında muhtarlar ile birlikte çalıştıklarını söyledi. Büyükşehir Belediyesi olarak hizmetlerinin tamamına yakınını muhtarların aracılığı ile yürütüklerine işaret eden Küçükler, "Yerelde demokrasinin eşiğini muhtarlıklar oluşturuyor. 10 yıllık göre süremde muhtarlarla birlikte çalışmaya özen gösterdik. Hiçbir zaman siyasi taassupla muhtarlara yaklaşmadık. Çünkü asıl meselemiz muhtarlar kanalıyla vatandaşa en güzel hizmeti sunmaktı." dedi.


"HAFİF RAYLI SİSTEM PROJESİ ÜZERİNE ÇALIŞIYORUZ"

10 yıllık görev süresinde Erzurum'un alt yapı çalışmalarını yüzde 95 oranında tamamladıklarını belirten Küçükler, yeni dönemde üst yapıya ağırlık vereceklerini dile getirdi. Şehiriçi ulaşımı rahata kavuşturmak amacıyla hafif raylı sistem projesi üzerinde çalıştıklarına dikkat çeken Küçükler, "Büyükşehir Yasası ile il sınırları tamamen sorumluluk alanımızda olacak. Bu nedenle ulaşım ağına büyük önem veriyoruz. Hafif raylı sistem için proje çalışmalarımızı başlattık. Eğer bir dakika bile milletimize hakkıyla hizmet edemeyeceksek Allah bu makamı, görevi bana nasip etmesin" diye konuştu.

Küçükler daha sonra muhtarların Büyükşehir Belediye Yasası'yla ilgili sorularını cevaplandırdı. CİHAN


Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.