Mhp'li Adan: Ak Parti Şirketinin Ceo’su Sayın Davutoğlu'dur

Mhp'li Adan: Ak Parti Şirketinin Ceo’su Sayın Davutoğlu'dur

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Celal Adan, Erdoğan -Davutoğlu koalisyonunun, bir şirket mantığı koalisyonu olduğunu belirterek "AKP artık parti değil şirkettir. Bu şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Erdoğan, CEO’su...

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Celal Adan, Erdoğan -Davutoğlu koalisyonunun, bir şirket mantığı koalisyonu olduğunu belirterek "AKP artık parti değil şirkettir. Bu şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Erdoğan, CEO’su Sayın Davutoğlu’dur." dedi.

    Celal Adan, son aylarda hukuk ve adaletin ayaklar altına alınmasının örneklerinin yaşanmaya devam edildiğini ifade ederek yeni hükümetin tamamen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasi ihtiraslarına hizmet etmek üzere dizayn edilmiş bir hükümet olduğunu kaydetti.

    MHP’li Adan yazılı değerlendirmesine şöyle devam etti: "Cumhurbaşkanlığı seçim süreci boyunca ve sonrasında devam eden hukuk tanımazlık ve ‘ben yaptım oldu’ mantığı, hükümet kurma çalışmalarına ve 62. Hükümet programına da yansımıştır. 62. Hükümet Programı bildik, beylik cümlelerle süslenmiş, göz boyamaktan öteye geçmeyen, sıradan bir metin niteliğindedir."

    "ONLAR SADECE KENDİLERİNE EMREDİLEN AKP PROPAGANDASI YAPMAKTADIR"

    "Yeni Türkiye ifadesi tam bir kandırmacadır, yalandır. Bu ifade Türk milletinin asırları aşan mücadelesine, başarılarına, değerlerine, hedeflerine, ideallerine ve tarihine hakarettir." diyen Adan, " Kendisinden önceki her şeyi reddeden bu anlayış, Türkiye’yi gözünü kırpmadan ateşe atabilecek kadar pervasız bir anlayıştır. Bu anlayışın kalemşorlarının Türkiye’nin geçmişine ve geleceğine dair hiçbir fikri yoktur. Onlar sadece kendilerine emredildiği gibi AKP propagandası yapmaktadır." şeklinde konuştu.

    "Buradan sormak istiyoruz” diye devam eden Adan, şu soruları yöneltti: “Bırakınız beylik lafları ve söyleyiniz, yeni Türkiye’de bölünme var mıdır? Yeni Türkiye’de hırsızları koruma altına alma var mıdır? Yeni Türkiye’de teröriste müsamaha var mıdır? Yeni Türkiye’de korkutma, sindirme, hukuksuzluk var mıdır? Hükümet Programınızda ‘yolsuzluğa sıfır tölerans’ diyorsunuz, yeni Türkiye’de delik deşik ettiğiniz Kamu İhale Kanunu’nun yolsuzluğun temel kaynağı olmasına devam var mıdır?”

    SUFLE EDİLEN TALİMATLAR

    MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, Erdoğan-Davutoğlu koalisyonunun, bir şirket mantığı koalisyonu olduğunu belirterek “AKP artık parti değil şirkettir. Bu şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Erdoğan, CEO’su Sayın Davutoğlu’dur. Yönetim Kurulu toplanmış ve CEO’yu atamıştır. Yönetim Kurulu’ndan sufle edilen talimatlar Sayın Davutoğlu tarafından hayata geçirilecektir. Bizim de milletimizin de bu ahbap çavuş ortaklığına, koalisyonuna ve siyaset anlayışına güvenimiz yoktur. Tarihine ve milletine yabancı, milli şuurdan yoksun, tamamen maddi kaygılar üzerinden kendini tanımlayan bu zihniyete ve hükümete güven duymamız mümkün değildir. Milletin kesesinden yaşanan bu şatafata, bu israfa ve bu gösterişe güven duyulamaz." ifadelerini kullandı. CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.