Meslek Lisesini Bitirdi, Körfez'in Kazanma Garantili Yöntemi İle İtü'ye Yerleşti

Meslek Lisesini Bitirdi, Körfez'in Kazanma Garantili Yöntemi İle İtü'ye Yerleşti

Balıkesir Gönen Mirciler Meslek Lisesi’nden mezun olan Göktuğ Akbaş’ın hayatı Körfez Dershaneleri’yle değişti. Geçen yıl üniversite sınavından eli boş dönen Göktuğ Akbaş, üniversiteyi kazanma garantisi veren Körfez Dershanesi sayesinde...

Balıkesir Gönen Mirciler Meslek Lisesi’nden mezun olan Göktuğ Akbaş’ın hayatı Körfez Dershaneleri’yle değişti. Geçen yıl üniversite sınavından eli boş dönen Göktuğ Akbaş, üniversiteyi kazanma garantisi veren Körfez Dershanesi sayesinde Türkiye 9 bin 300.sü olarak İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Elektrik Mühendisliği'ne yerleşti.

Meslek lisesinde fizik, kimya ve biyoloji derslerini hiç görmediklerini ancak Körfez Dershanesi’nde anlatılan derslerle adeta 4 yılın özetinin çıkarıldığını aktaran genç İTÜ’lü, “Ailem, bir yıl önce üniversiteyi kazanamadığım için bu sene için de hayli umutsuzdu. Dershanem, lisede hiç görmediğim dersleri bile öğreterek alt yapımı sağlamlaştırdı ve istediğim üniversiteyi kazanmamı sağladı. Sadece Matematikten 43 doğru, 6 yanlışım vardı. Bu benim için imkansız gibi bir şeydi. Geçen yıl kazanamamışken bu yıl Türkiye 9 bin 300’üncülüğüne yükseldim ve İstanbul Teknik Üniversitesi’ni (İTÜ) kazandım. Bu başarımda Körfez Dershanesi’nin çok büyük katkısı oldu. Emeği geçen öğretmenlerime teşekkür ederim." dedi.

Üniversite hazırlık aşamasındaki gençlere bu sene de istediği üniversiteyi kazanma garantisi verdiklerini belirten Körfez Dershanesi Genel Müdürü Hakkı Erten ise “Üniversiteye hazırlıkta birkaç yıldır bazı şubelerimizde pilot uygulamasını yaptığımız ve öğrencilerimizin başarısına katkı sağladığını gördüğümüz, kazanma garantili kampanyamızı bu yıl tüm şubelerimize yayıyoruz. Hafta içi mezun grubu öğrencilerimize, istediği üniversiteyi kazanma garantisi veriyoruz. Kampanyaya katılan öğrencilerimizin tüm tercihlerini kendisinin yapmasını istiyoruz. Tercih ettiği üniversitenin tercih ettiği bölümlerinden birini kazanamayan öğrencinin dershane ücretinin tamamını iade ediyoruz. Öğrencilerimize, derslerin yanında iyi bir rehberlik hizmeti vererek ve düzenli çalışma takibi yaparak istediği üniversiteyi kazandırmayı hedefliyoruz. Öğrencilerin istediği üniversiteyi kazanmak için yapmaları gereken tek şey, derslere devam etmek ve rehber öğretmeninin gösterdiği hedefler doğrultusunda düzenli ders çalışmaktır." diye konuştu.

'HEDEFİMİZ YÜZDE 100 KAZANDIRMA'

Körfez Dershaneleri'nin Ege Bölgesi'nde 145 şubesiyle hizmet verdiğini, son yıllarda Türkiye dereceleri, kitlesel başarıları ve teknolojik altyapısıyla adından sıkça söz ettiren bir kurum haline geldiğini belirten, kazanma garantili ve ücret iadeli kampanyanın içeriği ile ilgili bilgi veren Hakkı Erten, "Öğrencilerimizin yapması gereken derslere düzenli katılmak, devamsızlık yapmamak, rehber öğretmenlerin verdiği ödevleri düzenli bir şekilde, zamanında yapmak. Bu kampanyaya katılan öğrencilerimizin yüksek motivasyonuyla birlikte başarımızın yüzde 100'lere çıkacağına inanıyoruz. Diyoruz ki birlikte çalışırsak istediğiniz üniversiteyi kazanabilirsiniz. Kazanamazsanız, ücretinizin tamamını iade edeceğiz. Bu, Körfez Dershaneleri'nin eğitimdeki başarı çıtasını ne kadar yükseğe koyduğunun en önemli göstergesidir. Bu kampanyaya katılan öğrencilerimizin sadece, 'Evet, ben de istediğim üniversiteyi kazanabilirim.' demelerini bekliyoruz." şeklinde konuştu.

'ÖĞRENCİLERİMİZİ AKILLI EĞİTİM TEKNOLOJİLERİYLE DESTEKLİYORUZ'

Akıllı tahta, akıllı defter ve animasyonlarla zenginleştirilmiş altyapıyla eğitim verdiklerini anlatan Erten, "Bir iki yıldır okullarda da akıllı tahta kullanılmaya başlandı ancak ders materyali ve içerik sıkıntısı yaşanıyor. Körfez Yayınları'nın hazırladığı akıllı tahtayla uyumlu akıllı defterlerde video, görsel ve animasyonlarla ders anlatımlarını zenginleştirdik. Akıllı eğitim teknolojilerinin, öğrenmeye katkı sağlayacak birçok faydası var. Akıllı eğitim teknolojileri, öğrencinin kısa sürede konuları daha iyi kavramasını, zaman kazanmasını, daha çok örnek çözmesini, eve gittiğinde kendi başına çalışabilmesini, daha iyi tekrar yapabilmesini sağlıyor. Bir öğrencinin üniversiteye hazırlıkta en çok ihtiyaç duyduğu şey zamandır, çünkü okulda dört yılda gördüğü konuları bir yılda tekrar edip sınavlara hazır hale gelmesi gerekiyor. Biz öğrencilerimize sunduğumuz teknolojik altyapıyla zamanı en iyi şekilde kullanmasını, bir yıl içinde sınavlara hazır hale gelmesini sağlıyoruz. Bizim kullandığımız akıllı eğitim teknolojileri, öğrencinin sınavlara hazırlık çalışmalarını kolaylaştırıyor. Öğrencileri sınavlara hazırlayan tecrübeli öğretmen kadromuzun yanında yayın kalitesi, VBS (Veri Bilgi Sistemi), RDS (Randevulu Ders Sistemi), ÖTS (Ödev Takip Sistemi), Sanal Kütüphane, Körfez Video, Körfez TV gibi çok önemli eğitim altyapımız var. Bunlardan en önemlisi Körfez TV uygulamasıdır. Alanında uzman öğretmenlerimizin ders anlatımlarını video olarak kayıt altına alıyoruz. Öğrenciler, dershanede dinlediği dersi evine gittiği zaman bir bilgisayar ve internet aracılığıyla 'korfez.com.tr' adresinden, sanki özel öğretmenden ders alıyormuş gibi tekrar dinleyebiliyor. Körfez TV, diğer eğitim kurumlarında olmayan, bizim öğrencilerimize sunduğumuz önemli hizmetlerden biridir." dedi.

CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.