Mesailerinde Hasta Baktılar, Boş Vakitlerinde İhtiyaç Sahipleri İçin Çalıştılar

Mesailerinde Hasta Baktılar, Boş Vakitlerinde İhtiyaç Sahipleri İçin Çalıştılar

Eskişehir Devlet Hastanesi'den çalışan aralarında doktor, hemşire, ebe, memur, teknisyen ve idarecilerinde yer aldığı bir grup gönüllü, Ramazan nedeniyle örnek bir çalışma gerçekleştirdi.

Eskişehir Devlet Hastanesi'den çalışan aralarında doktor, hemşire, ebe, memur, teknisyen ve idarecilerinde yer aldığı bir grup gönüllü, Ramazan nedeniyle örnek bir çalışma gerçekleştirdi. Aralarında 'Bir elde sen uzat' kampanyası başlatan hastane çalışanları önce kendi aralarında ihtiyaç sahipleri için giysi topladı. Ardından mesai saatleri dışında ve haftasonlarında esnaf ve vatandaşları ziyaret eden hastane çalışanları 25 günde bin 400 parça giysi topladı. Kendi elleriyle koliledikleri giysileri bayram öncesi kentteki ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılması için Odunpazarı Belediye 'Paylaşım Merkezi'ne teslim edildi. Paylaşım Mereki görevlilerince teslim alınan giysiler, bayram öncesinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilecek.

Eskişehir Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Mehmet Eroğul, amaçlarının ihtiyaç sahibi insanlara kendi imkanlarınca destek çıkmak ve imkanı olanlarla ihtiyaç sahipleri arasında küçükte olsa bir köprü olmak olduğunu söyledi. Bu kampanyaya hastane personelinin büyük ilgi gösterdiğini aktaran Eroğlu, "Gerçekleştirdiğimiz bu kampanyaya katılan çalışma arkadaşlarımıza ve buna destek verenlere, katkı sunanlara sonsuz teşekkürler ediyorum." dedi. Kampanya sayesinde birçok yardıma muhtaç aileye ulaşılabileceğini anlatan Eroğul, " Bu da bizi çok mutlu etti." dedi.

Hastane çalışanlarının katkılarıyla toplanan yardımları Paylaşım Merkezi adına teslim alan Odunpazarı Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Kepez ise " Mağdur ve muhtaç ailelere yardım etmeyi vazife bilen Paylaşım Merkezi'mize destek olan Eskişehir Devlet Hastanesine sonsuz teşekkür ediyorum. Ramazan ayını yaşadığımız şu günlerde böyle büyük bir yardım yaptıklarından dolayı çok mutluyum. İleriki zamanlarda Devlet Hastanesiyle başka konularda da ortak projelerimiz olacaktır." ifadesini kullandı.CİHAN


Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.