Menderes’te Çifte Bayram Olacak

Menderes’te Çifte Bayram Olacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Menderes Belediyesi ile ortaklaşa başladığı Endüstri ve Teknik Meslek Lisesi projesi tamamlandı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Menderes Belediyesi ile ortaklaşa başladığı Endüstri ve Teknik Meslek Lisesi projesi tamamlandı. Okul, 10 Ağustos Cumartesi günü törenle açılıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Menderes Belediyesi’nin örnek işbirliği ile yaşama geçirilen Endüstri ve Teknik Meslek Lisesi’nin açılışı bayramın 3. günü 10 Ağustos Cumartesi saat 20.30’da Menderes 19 Mayıs Stadı’nda gerçekleştirilecek. Menderes Belediyesi’nin organize ettiği gecede ünlü pop sanatçıları Işın Karaca ve Murat Dalkılıç da sahne alacak. Açılış töreni, Mendereslilere çifte bayram yaşatacak.

Yapım ihalesinin bedelinin yüzde 95’i olan 4 milyon 413 bin 377 TL’si İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanan Endüstri ve Teknik Meslek Lisesi, 10 bin 67 metrekarelik bir alanda inşa edildi ve 24 derslikten oluşuyor. Menderes’te gençlerin gidebileceği bir sanat okulu bulunmamasından yola çıkılarak İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Menderes Belediyesi işbirliğinde yaşama geçirilen yeni okul, gençlerin bu konuda önünü açacak. Birçok Menderesli genç, bu yeni eğitim yuvasında meslek eğitimi alarak hayata daha iyi hazırlanma imkanına kavuşacak.

Kente kazandırılan yeni okulun bölgedeki çocukların, gençlerin ufkunu açacağına inandıklarını vurgulayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, şöyle dedi: “Belediye Başkanımız Menderes’te bir sanat okulu ve endüstri meslek lisesinin olmadığını, dolayısıyla gençlerin bir sanat okuluna gidemedikleri ve bir sanat, zanaat sahibi olamadıkları için iş bulamadığını söylemişti. Ben de ‘Menderes’in yapısına uygun bir meslek lisesi yapalım ve Milli Eğitime teslim edelim’ dedim. 2009 seçimlerinden önceki hafta verdiğimiz bu sözü tuttuğumuz için çok mutluyum. Menderes Belediyesi ile işbirliğimiz sonucunda ortaya güzel bir eser çıktı.”

Menderes Belediye Başkanı Ergun Özgün ise “İlçemizdeki bu ihtiyacın karşılanması için uğraş verdik. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Aziz Kocaoğlu ile bu projeyi konuştuk ve tasarladık. Zaten belediyeler olarak eğitim kurumlarına destek oluyoruz. ‘Bunu nasıl taçlandırabiliriz’ diye düşündük. Tahtalı Havzası’nı içinde barındıran bir bölge ve bu bölgede yaşayan insanlarımızın ekonomik yaşamlarının daha da zenginleşmesi adına onlara nasıl katkı sağlarız noktasında defalarca farklı kişilerle paylaşmama rağmen anlatamadığımı Aziz Başkanımız anladı ve ‘Bunu yapmalıyız, bu iş doğrudur’ dedi, sahiplendi, bizi yüreklendirdi. Okulumuz hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı. CİHAN


Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.