Mehmet Şen, esnafın sorunlarını dinledi

Mehmet Şen, esnafın sorunlarını dinledi

Karatay esnaflarını ziyaret eden Saadet Partisi Karatay Belediye Başkan Adayı Mehmet Şen, esnafların sorunlarını dinleyerek vatandaşların sorunlarını çözmek için 30 Mart sabahından itibaren çalışmalara başlayacaklarını belirtti.

 “Milli Görüş belediyeciliğine efsane belediyecilik etiketini bize halkın kendisi verdi” diyen Şen, “Halkımız neyin ne olduğunu çok iyi biliyor” diye konuştu. Şen, “Bizim zamanımızda bazı iller, ‘biz de Konya gibi yöneteceğiz’ diye afiş hazırlatmışlardı.  Bu basit bir durum değildir. Örnek alındığımızın takdir edildiğimizin göstergesidir” dedi. Günümüzdeki belediyecilik anlayışında böyle bir durumun olmasının mümkün görünmediğini belirten Mehmet Şen, günümüz belediyecilik anlayışı ile Milli Görüş belediyeciliği arasındaki farka dikkat çekti. Belediyecilikte, hak ve rızaya gösterdikleri hassasiyete değinen Mehmet Şen, “Bir tek kişinin dahi rızası olmadan bizler iş yapmadık, bunun örneği çoktur. Tüyü bitmedik yetimin hakkını çarçur etmedik, onların haklarını haksız kazançlara yatırmadık, onların haklarını bilboardlara yatırmadık” değerlendirmesini yaptı.
İşlerin durgun olmasından şikâyetçi olan esnaf hükümetin muhalefetle kavga etmeyi bir kenara bırakıp vatandaşın ekonomik sorununa bir çözüm üretmesini istedi. Şen, binden fazla esnaf ziyareti gerçekleştirdiklerini bugüne kadar işlerinden memnun olduğunu söyleyen 10 tane esnaf bulunamayacağını söyledi. Mehmet Şen, “İşsizlik sorununu bu hükümetin çözmesi mümkün değil. Erbakan Hoca döneminde havuz sistemini kurduklarını belirten Şen, “IMF ile anlaşmaları iptal ettik, rantiyeye giden hortumları kestik ve bunun sonucunda memur, işçi, emekli hakkı olan parayı aldı, memur, isçi alış veriş yaptı, esnaf daha fazla ürün sattı, esnaf daha fazla ürün satınca bu fabrikalara yansıdı ve ülkenin refah seviyesi yükseldi” diye konuştu.
Mehmet Şen “Bütün sıkıntılarınızı not alıyorum. Bizler bugüne kadar ne söz vermişsek o sözü yerine getirdik. Sizlerin sorunlarınızı not alıyorum. 30 Mart sabahı başkan olduğum zaman ilk işim bu defteri açıp okumak olacak ve sizlere vermiş olduğum sözlerimi tek tek yerine getireceğim” dedi.
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.