Meclis çalışanlarına kadro

Meclis çalışanlarına kadro

İl Genel Meclisi Şubat ayı toplantıları devam ediyor. Toplantının dünkü gündem konusu İl Genel Meclisi bünyesinde çalışan işçilerin kendi sınıflarında kadrolandırılması oldu.

Konya İl Özel İdaresi İşçi Pozisyon Nitelik Yönetmeliği ve İşçi Pozisyon Görev Tanımları’nın yeniden düzenlenerek yürürlüğe konulması konusundaki görüşmeler yapıldı. Görüşmede, kadroya alınacak olan işçilerde bulunması gereken vasıflar karara bağlandı. Buna göre kadroya alınacak olan işçilerde teşkilat mensubu olmayanların 30 yaş sınırını aşmamış olması, askerliğin yapılmış olması, her işçinin kendi alanıyla ilgili mesleki eğitim almış olması, sürücü belgesine sahip olunması, ağır işlerde çalışabilecek sağlık koşullarına sahip olunması ve düzenlenecek yazılı sınavdan geçer not alması gibi şartlar aranacak. İşçi alımları meclis gündeminde görüşülüp karara bağlandıktan sonra valiliğin onayı alınarak gerçekleştirilecek.
İşçi alımları ile ilgili maddelerin görüşüldüğü sırada CHP ve MHP Grup Başkanları işçi alımlarıyla ilgili bazı maddelerin ağır ve yanlı olduğunu belirterek bu maddelerde yeni düzenleme yapılması yönünde talepte bulundu. Ancak meclis üyelerinin çoğunluğunun oylarının kararın değişmemesi yönünde olması nedeniyle bir değişiklik yapılmadı.
Mecliste konuşulan bir diğer gündem maddesi de Akşehir Gölü kıyı şeridinin belirlenmesi yatırımından vazgeçilerek, yine Akşehir ilçesinde bulunan Saray ve Sorkun köylerinin damla sulama projelerinin yatırım programına alınması hususundaki İçme Suyu Kanalizasyon Sulama ve Alt Yapı Yatırımları Komisyonu raporu görüşüldü. Meclis bugün Şubat ayı son toplantısı yapacak.
RASİM ATALAY

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.