Kurban Bayramı öncesi önlemler

Kurban Bayramı öncesi önlemler

Konya Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramında vatandaşların herhangi bir sorunla karşılaşmaması için çeşitli tedbirler aldı.

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, bayram süresince su, kanalizasyon ve sayaç arızalarında 24 saat hizmet verecek. KOSKİ, bayram tatili boyunca kanalizasyon arızaları için 1 ekip 3 adet basınçlı su aracı ile; su arızalarına karşı her ilçede 1 ekiple görev yapacak. Sayaç arızaları için de her gün 1 ekip görev yapacak. Bu ekipler arızalara anında müdahale edecek. Vatandaşlar; su, kanalizasyon, sayaç, sokak ve tatlı su çeşmeleri ile ilgili şikâyetlerini ALO 185'e iletebilecek.
Konya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı bayram süresince vatandaşların hijyenik ortamlarda kurbanlık hayvanlarını alıp, kesimlerini yaptırabilmeleri amacıyla hayvan satış noktalarında veteriner hekimlerle gerekli kontrol ve denetimleri yaparken; bayramın ilk 3 günü hizmet verecek nöbetçi veteriner hekimler kurbanlık hayvan ve bu hayvanların etleri ile ilgili vatandaşların müracaatlarına cevap verecek.
Bayramda temizlik hizmetlerinin aksamadan devam etmesi için çeşitli tedbirler alan Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, mücavir alan sınırları içindeki tüm alt-üst geçitlerin, ana cadde ve arterlerin temizliğini yaparken; hava kirliliği ile mücadele için de 6 ekiple 24 saat aralıksız denetim ve kontroller yapılacak.
İtfaiye Daire Başkanlığı'na ait ekipler de, Kurban Bayramı nedeniyle mesaisine 24 saat devam edecek. İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, bayram süresince Aydınlık, Meram, Bosna Hersek ve Karatay Grup Amirlikleri'nde mesai verecek. İtfaiye Daire Başkanlığı, vatandaşların yangın ve benzeri doğal afetlerle ilgili ihbarlarını Alo 110 nolu telefona bildirebileceklerini açıkladı. Vatandaşlar, belediye ile ilgili tüm şikayetlerini Alo 181 nolu telefona bildirebilecekler. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.