Kur'an Kursu Öğrencileri Yarışma Sonunda Çeyrek Altınla Ödüllendirildi

Kur'an Kursu Öğrencileri Yarışma Sonunda Çeyrek Altınla Ödüllendirildi

Yozgat Kaleliler Cami Yaz Kur'an Kursu'na katılan öğrenciler arasında ödüllü dini bilgiler yarışması düzenlendi.

Yozgat Kaleliler Cami Yaz Kur'an Kursu'na katılan öğrenciler arasında ödüllü dini bilgiler yarışması düzenlendi. Yarışma sonunda dereceye giren öğrenciler çeyrek altın ile ödüllendirildi.

Kaleliler Cami Yaz Kur'an Kursu öğrencileri arası bilgi yarışmasına 5 grup halinde 30 öğrenci katıldı. Birinci olan grup çeyrek altın ile ödüllendirildi. Yarışmayı AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Belediye Başkanı Yusuf Başer, AK Parti İl Başkanı Fahri Açıkgöz, İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu ve cami cemaati izledi. Sorulan 25 soruda 3 grup birinci olurken, Müftü Ahmet Poçanoğlu’nun sorduğu sorularla birinci olan grup belirlendi. Yarışma sonunda birinci olan grup çeyrek altın ile ikinci olan grup 100 TL, üçüncü olan grup ise 50 TL ile ödüllendirilirken, diğer öğrencilere ise 10 TL hediye edildi.

AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, birinci grubun hediyelerini verdikten sonra yaptığı açıklamada, çocukların yaz tatilinde camilerde açılan Kur'an kurslarına katılarak hem dini bilgiler öğrendiğini hem de Kur’an-ı Kerim’i okumayı öğrendiğini belirtti. Başer, "Yapılan yarışmada çocuklarımızın dini bilgileri çok iyi öğrendiklerini gördük. Bu yarışmayı düzenleyen Cami İmamımız Feyzullah Şimşek'e teşekkür ediyorum. Bu tür ödüllü yarışmalar çocuklarımızın camileri tanımasına, camilere olan bağların artmasına vesile olacaktır." dedi.

Belediye Başkanı Yusuf Başer de 2. grubun ödüllerini vererek, cami ve Kur'an kurslarında düzenlenen bu tür ödüllü yarışmaların önemli olduğunu söyledi.

İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu ise 3. grubun hediyelerini verdikten sonra yaptığı açıklamada, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından başlatılan 'Gel Bu Yaz Kuran'ı Gönlüne Yaz' kampanyası kapsamında açılan Kur’an kurslarına öğrencilerin büyük ilgi gösterdiğini söyledi. Poçanoğlu, "Bu konuda cami imamlarımız, Kur'an kursu hocalarımız büyük gayret göstererek çocukların camilere gelmelerini teşvik ediyor. Bu ödüllü yarışmalar da bu teşviklerden biridir. Öğrencilerimiz katıldıkları yaz Kur'an kurslarında hem dini bilgileri öğreniyor, hem Kur'an-ı Kerim'i okumasını öğreniyor hem boş zamanlarını güzel bir şekilde değerlendiriyor. Bu yarışmayı düzenleyen cami imamımız Feyzullah Şimşek'e jüri üyelerimize, öğrencilerimize, cami cemaatimize ve ödülleri veren vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Cami İmamı Feyzullah Şimşek de önceki yıllarda da açtıkları yaz Kur’an kurslarında bu tür ödüllü yarışmaları düzenlediklerini belirterek, geleneksel hale getirdiklerini ifade etti. Şimşek, "Yarışma dolayısıyla kursumuza katılan öğrencilerimiz daha çok çalışıp daha fazla dini bilgi öğrenmeye gayret ediyor. Bu sebeple biz de bu yarışmayı düzenledik, vatandaşlarımız ve cemaatimiz verilecek ödülleri karşıladı. Hepsine teşekkür ediyorum." dedi.CİHAN


Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.