Kültürün kalbi  TYB'de atıyor

Kültürün kalbi TYB'de atıyor

TYB Konya Şubesi üyeleri Selçuklu Belediyesi kütüphanelerine ziyaret gerçekleştirdi. Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’la da görüşen yazarlar, Selçuklu Belediyesi’ne Konya’nın kültürel hayatına katkılarından dolayı teşekkür etti

Kütüphaneler Haftası etkinlikleri kapsamında Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi tarafından Selçuklu Belediyesi Kütüphaneleri’ne ziyaret gerçekleştirildi.  Selçuklu Belediyesi’nin Mahmut Sami Ramazanoğlu İmam Hatip Lisesi’ne kazandırdığı okul kütüphanesinin ziyaretiyle başlayan program, daha sonra Selçuklu Belediyesi halk kütüphanelerinden Süleyman Çelebi Kütüphanesi’nin ziyaret edilmesiyle devam etti. Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şube Başkanı Mehmet Ali Köseoğlu ve beraberindeki yazarlar burada Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’la bir araya geldi.
 
Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Kütüphaneler Haftası nedeniyle bu ziyaret gerçekleşmiş oldu ama biz Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi ile birlikte birçok çalışma yürütüyoruz. Şehrimizin kültürel hayatına ciddi katkılar sağlıyorsunuz ve bunu kurumsal hale getirdiniz. Bu çalışmalarınızdan dolayı şehrimiz adına teşekkür ediyoruz. Selçuklu Belediyesi olarak Selçuklu Medeniyeti’ne dair önemli işler yapmakla birlikte genç bir nüfusa sahip bir ilçe belediyesi olarak çocuklarımıza okuma alışkanlığı kazandırmak için gayret gösteriyoruz. Geçtiğimiz günlerde 5 kütüphanenin aynı anda açılışı yapıldı. İnşallah yeni bağlanan mahallelerimizde de 3 kütüphane açarak bu sayıyı hızla çoğaltıyoruz. Burada amaç hem güncel yayınların takip edilmesini sağlamak hem de her yaş grubundan insana okuma alışkanlığını kazandırıp kitaplara en kolay ulaşılabilecekleri alanları oluşturmak. Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında okullarda açtığımız kütüphaneler aslında mahalleye de hizmet veriyor" dedi.
 
TYB'NİN ETKİNLİKLERİ SÜRÜYOR
Selçuklu Belediyesi’nin de Yazarlar Birliği’nden bir talebi olduğunu ifade eden Başkan Altay,“ Artık Konya denince akla gelecek önemli şeylerden birisi de Kelebekler Vadisi olacak. Bununla ilgili kitaplar yazırlırsa biz de baskı ile ilgili yardımcı olacağımızı ifade ediyoruz.  Her manada bu konuyu Konya’nın gündemine daha fazla getirmiş oluruz. Bu konuda çalışacak arkadaşımız olursa onu da desteklemeye hazır olduğumuzu ifade etmek istiyorum” dedi. Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi’nin yazarları olarak zaman zaman şehir gezileri yapıyoruz. Bu gezileri de “Yazılacak Çok Şeyimiz Var” adı altında niteliyoruz diyen Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şube Başkanı Mehmet Ali Köseoğlu, “Bu gezilere ilk başladığımız ilçe Selçuklu idi. O zaman da Selçuklu’nun doğal ve kültürel zenginliklerini yazar arkadaşlarımızla müşahade etmiştik.  Bundan  yıllar sonra bugün de yine yazar arkadaşlarımızla bizleri bir araya getirdiğiniz için teşekkür ediyorum” dedi.  Yazarlar Birliği Konya Şubesi’nin 15 yıldır kültürel etkinlik takvimi ile Konya’da önemli bir boşluğu doldurduğunu ifade eden Köseoğlu, “Son 15 yılda 500’ün üzerinde kültürel etkinliğe imza attık. Bu etkinlikleri Konya’mızın manevi iklimine katkılar sunmak için gayret gösteren yazar arkadaşlarımızla birlikte yapıyoruz. Bu çalışmalarda Selçuklu Belediyemizle de zaman zaman işbirliklerimiz oldu. Selçuklu Belediyesi’nin Konya’nın kültürel hizmetlerini takdir ediyoruz” dedi.  Selçuklu Belediyesi’nin Konya’ya kazandırdığı kütüphane sayısının 20’ye ulaşmış olması bizleri çok memnun etti. Konya’da yaşayan yazarlarımızın da kitaplarının bu kütüphanelerde yer almasını arzu ediyoruz” dedi.
HABER MERKEZİ   

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.