KTO Karatay’dan sempozyum

KTO Karatay’dan sempozyum

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi tarafından “Çocukluk Çağında Erken Müdahale ve Rehabilitasyon Sempozyumu” düzenlendi.

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi tarafından “Çocukluk Çağında Erken Müdahale ve Rehabilitasyon Sempozyumu” düzenlendi. Sempozyumda ‘Yaptığını Anlat, Uyguladığını Göster’ temasıyla farklı disiplinler açısından Türkiye’de ve dünyada çocukluk çağındaki erken müdahale konularında değerlendirilmelerde bulunuldu.

KTO Karatay Üniversitesi ev sahipliğinde, fizyoterapistler ile Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü öğrencilerine yönelik düzenlenen sempozyumun açılış programı yoğun katılımla gerçekleşti. Açılış programına KTO Karatay Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Çelik, Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Füsun Sunar, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Özlem Akkoyun Sert ve alanında uzman çok sayıda bilim insanı katılırken, sempozyuma ilgi de yoğun oldu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan töreninin açılış konuşmalarını yapan Doç. Dr. Füsun Sunar, KTO Karatay Üniversitesi olarak Çocukluk Çağında Erken Müdahale ve Rehabilitasyon Sempozyumuna ev sahipliği yapmaktan dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek katılımları ile sempozyuma katkı sağlayan akademisyen ve öğrencilere teşekkür etti. Sunar; “Geleceğimiz olan çocuklarımız bizler için çok özeldir. Doğuştan veya sonradan meydana gelen fiziksel rahatsızlıkların, erken müdahale ve rehabilitasyonla tam tedavi edilebileceği tespit edilmiştir. Nasıl ki, fizyoterapistlerimiz, pediatristlerimiz, uzmanlarımız bir hastaya yaklaşırken multidisipliner ve bütüncül yaklaşıyorsa, bizler de sempozyum boyunca bu bakış açısıyla, çocukluk çağında erken müdahale konusunu biyolojik, psikolojik ve sosyal yönleriyle değerlendireceğiz. Etkinlik için üniversitemize, konuklarımıza ve katılımcılarımıza teşekkür ediyoruz” dedi. Daha sonra KTO Karatay Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Özlem Akkoyun ve Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Elbasan sempozyumla ilgili açıklamayar yaptı. 

HABER MERKEZİ


 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.