Konya’ya hakaret!

Konya’ya hakaret!

İnsanın maymundan türediği safsatasını ortaya atan, ateist ve Türk-İslam düşmanı Darwinin Konyaya kurulacak bilim merkezinde heykelinin ve evrim sergisinin yer alması düşüncesi hakaret olarak nitelendirildi

BU YANLIŞTAN VAZGEÇİLMELİ

Milliyet gazetesinde dün yayımlanan habere göre Konya Bilim Merkezi’nde Darwin’in heykeli ve ‘Evrim Teorisi sergisi’ yer alacak. İnanç düşmanı Darwin’e ve çürütülmüş evrim teorisine gösterilen yakınlık büyük tepki çekti.

VATANDAŞLARDAN BÜYÜK TEPKİ

Erdem Çetiner (Yüksek Makine Mühendisi): “Evrim sergisi ve Darwin’in heykelini bir inanç yurdu olan Konya'mıza diktirtmeyiz.

Meltem Yıldızlar: “Evrim teorisi ve Darwin, Allah’ın varlığını inkâr ederken Konya Büyükşehir Belediyesi böyle bir olaya nasıl izin verebilir?”

Semih Demir: “Hep beraber birilik olup güzel imanlı Konyamızda bu tarz oyunların oynanmasına izin vermeyelim.”

 

Aslı Yılmaz: “İnanıyorum ki Konya Belediyesi, Darwin’in heykelinin dikilmesi konusunu bir an önce iptal edecektir. Dinsizlerin oyununa gelmemek gerekir.”
Osman Akanil: “Milletimizi aşağılayan, terosini de bu nefret ve dinsizlik üzerine kurmuş bir cahili tarihten silmek yerine nasıl olur da şehrin göbeğine heykel dikilmesine nasıl müsaade ederiz?”

Ahmet Kefeli: “Milletimizi aşağı ırk olarak gören sapkın bir inanca sahip birinin heykelini nasıl dikersiniz, ideolojisini nasıl desteklersiniz?”

Kıvanç Güllüoğlu: Güzel ülkemizde Yüce Allah’ımızı inkar eden bir teorinin putunun bulunması olacak iş değil. Bu Türk milletine yapılmış büyük bir hakarettir.”

 

Konya’ya Darwin oyunu

 

İnsanın maymundan türediği yalanını ortaya atan, ateizmin ideologlarından Darwin’in Konya’ya kurulacak Türkiye’nin ilk bilim merkezinde heykelinin ve Evrim Teorisi sergisinin bulunacak olmasına tepki yağdı

 

Milliyet gazetesinin haberine göre Konya’ya kurulacak olan bilim merkezinde Darwin’in heykeli ve ‘Evrim Teorisi sergisi’ yer alacak. Habere göre, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, merkezdeki kalıcı sergilerden birinde evrim teorisinin de anlatılacağı, Darwin’in bir heykelinin de yer alacağını belirtti. İnanç düşmanı Darwin’e ve çürütülmüş evrim teorisine gösterilen yakınlık büyük tepki çekti.

Okurlarımızın konuyla ilgili tepkileri şu şekilde…

“İNANÇ YURDU KONYA’YA DARWİN HEYKELİNİ DİKTİRMEYİZ”

Erdem Çetiner (Yüksek Makine Mühendisi): “Milliyet gazetesinde okuduğum bir haber karşısında şok oldum, TÜBİTAK geçen hafta yaşanan Bilim Teknik dergisi olaylarından sonra Tübitak Konya'ya bilim merkezi kurup, bir evrim sergisi açıp, Darwin'in heykelini dikeceklermiş, bu ne rezalettir, ne kepazeliktir, bilim merkezi açmalarına kimsenin bir şey diyeceği yok. Evrim sergisi ve Darwin’in heykelini bir inanç yurdu olan Konya'mıza diktirtmeyiz, eğer de dikerlerse buradan gideriz, bu aşağılanmayla yaşayamayız.”

Meltem Yıldızlar: “Evrim teorisi ve Darwin, Allah’ın varlığını inkâr ederken Konya Büyükşehir Belediyesi böyle bir olaya nasıl izin verebilir? Biz Konya Belediyesini ve Konya halkını dinine bağlı, Allah inancına sahip, muhafazakâr olarak biliyoruz.  Böyle bir sergiye izin verilmesi demek, Türkiye’yi bölmeye çalışan bu güçlere hizmet etmek demektir. Konya Belediyesi’nin buna izin vermemesini istiyorum.”

Semih Demir: “Konya gibi imanlı, dindar bir şehre böyle bir olayın yapılması çok şaşırtıcı. Bunun bariz Konya üzerinde oynanan bir oyun olduğu apaçık ortada. Hep beraber birilik olup güzel imanlı Konyamızda bu tarz oyunların oynanmasına izin vermeyelim, bu bir Konyalı olarak hepimizin borcu.”

Aslı Yılmaz: “İnanıyorum ki Konya Belediyesi, Darwin’in heykelinin dikilmesi konusunu bir an önce iptal edecektir. Dinsizlerin oyununa gelmemek gerekir. Bunun için de her turlu önlem alınmalıdır. Bilim adi altında yapılan bu komploya bir dur demek lazım.”
Osman Akanil: “Darwin ve Evrim Teorisi bilimi değil, tamamen dinsizliği savunur bu sebeple bilim adı altında milletimize de bunu aşılamaya çalışıyorlar. Biz milletimizi aşağılayan, terosini de bu nefret ve dinsizlik üzerine kurmuş bir cahili tarihten silmek yerine nasıl olur da şehrin göbeğine heykel dikilmesine nasıl müsaade ederiz?”

Ferah Türkoğlu: “Konya’nın huzuruna, bilimine, eğitimine önem veren ve huzuru bozan her türlü haberden kaçınan bir yerel gazete olarak Milliyet gazetesinde  çıkan bir habere duyarsız kalmayacağınızdan eminim. Konya’da Tübitak’ın Darwin heykeli dikme talebinden bir Konyalı olarak çok rahatsızlık duydum.”

Ahmet Kefeli: Darwin fanatik bir Türk düşmanıdır. Sizler mütedeyyin ve halkı için iyi, doğru işler yapmış biri olarak  Milletimizi aşağı ırk olarak gören sapkın bir inanca sahip birinin heykelini nasıl dikersiniz, ideolojisini nasıl destekler siniz? Güzel ülkemin Konya ilinde Allah’a inanan ve Müslüman insanlar var. Böyle bir olaya asla tahammül etmez ve desteklemezler.

Kıvanç Güllüoğlu: Güzel ülkemizde Yüce Allah’ımızı inkar eden bir teorinin putunun bulunması olacak iş değil. Ülkemizde nice Müslüman yiğit gençlerimiz vardır.  Böyle bir kararı alan kişileri kınıyorum. Bu Türk milletine yapılmış büyük bir hakarettir.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
28 Yorum