Konya'ya bu tarihte kar yağacak! Son şans

Konya'ya bu tarihte kar yağacak! Son şans

Konya merkez ve ilçelerinde yaşayan milyonlarca vatandaş kente ne zaman kar yağacağını merak ediyor. Meteoroloji uzmanlarının son tahminlerine göre Konya'da kar yağışının beklendiği tarih belli oldu.

Türkiye genelinde bu yıl kış aylarında hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyretti. Öyle ki Ocak ve Şubat ayında bile gündüzleri hava sıcaklığı 20 dereceye kadar yükseldi. Karasal iklime sahip olan Konya'da hiç görülmemiş bir kış mevsimi yaşanmaya devam ediyor.

kar-konya-03003.webp

Baharın başlangıcı olan Nisan ayına kısa bir süre kala vatandaş kente ne zaman kar yağacağını merak ediyor. Tarımsal üretim için büyük öneme sahip olan kar yağışı ile ilgili yapılan tahminlerin çoğu tutmadı.

konya-kar-93993.jpg

Vatandaş meteoroloji uzmanlarına yanlış tahminlerden ötürü tepki gösteriyor. Uzmanlar ise anlık değişimlere bağlı olarak kar beklenirken yağmur yağabildiğini söylüyor. Son olarak Konya için bir kar yağışı tahmini daha yapıldı.

kar-konya-2332.jpg

Meteoroloji uzmanlarına göre kentte kar yağışının beklendiği gün 8 Mart 2024 Cuma günü. Gece saatlerinde hava sıcaklığının düşmesiyle merkezde karla karışık yağmur, yüksek kesimlerde ise kar yağışı bekleniyor. Vatandaş bu tahmini sevinçle karşıladı.

Konya için güncel hava durumu tahmini şu şekilde:

kar-konya.jpg

Kaynak:Haber Merkezi