Konyalı iş kadınları eğitim seminerinde bir araya

Konyalı iş kadınları eğitim seminerinde bir araya

Konya İş Kadınları Derneği (KİKAD) tarafından iş hayatındaki kadınlara yönelik olarak Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odasında iletişim semineri düzenlendi.

Programın açılış konuşmasını yapan KİKAD Başkanı Saime Yardımcı, dernek faaliyetleri hakkında bilgi verdi. KİKAD’ın amacının kadınların iş dünyasındaki statülerini sağlamlaştırmak, iş kadınlarının sayısını artırmak ve mevcut iş kadınlarını güçlendirmek olduğunu ifade eden Saime Yardımcı, yapılan iletişim ve eğitim seminerleriyle bu faaliyetlerine hız kazandırmak istediklerini ifade etti.
Programın açılış konuşmasının ardından Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Fidan katılımcılara “Etkin İletişim ve Beden Dili” üzerine bir sunum yaptı. İletişimsizliğin imkansız olduğunu dile getiren Yrd. Doç. Dr. Mehmet Fidan, günlük hayatta herkesin birbiri ile iletişim kurduğunu ve bunun toplum halinde yaşamanın bir sonucu olduğunu ifade etti. Olumlu iletişim kurmanın iş hayatında da önemli olduğunu vurgulayan Fidan, iyi bir ile iş hayatında olumlu gelişmeler yaşanabileceğinin altını çizdi. Yrd. Doç. Dr. Fidan, iletişim sürecinin nasıl gerçekleştiğini de anlattı. Programın devamında Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa Özodaşık “İç İletişim Süreci ve Empati” konusu üzerine sunum yaptı. Doç. Dr. Başak Solmaz ise “Kurumsal İletişim” hakkında katılımcılara bilgi verdi.
Kadınların iş hayatında daha etkin olması için yapılan eğitimlerin 27 Aralık tarihinde yapılacak seminerle son bulacağı öğrenildi.
RASİM ATALAY

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.