Konya'da çok uygun fiyata kurbanlık satışı başladı! Hepsi doğal ortamda besleniyor

Konya'da çok uygun fiyata kurbanlık satışı başladı! Hepsi doğal ortamda besleniyor

Kurban Bayramı'na 1 aydan daha az zaman kaldı. Konya'da doğal ortamda yayılarak yetiştirilen kurbanlıklar çok uygun fiyata satılacak. Yegül Besicilik sahibi Abdullah Yegül, "Müşterilerimize kesim, paketleme ve eve servisi ücretsiz yapıyoruz" dedi.

İslam dünyasının önemli ibadetlerinden olan Kurban Bayramı öncesi heyecan başladı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da bayram öncesi kurbanlık satışları yoğun bir şekilde devam ediyor. Konya'da çok uygun fiyata kaliteli kurbanlık satışı başladı. Konya'nın doğal güzelliklerle dolu Tatköy bölgesinde faaliyet gösteren Yegül Besicilik yıllardır hayvan yetiştiriciliği yapıyor. Yegül Besicilik sahibi Abdullah Yegül, özellikle koyunlarının yayılım hayvanı olduğunu ve doğal ortamlarda yetiştiklerini vurguladı.

3-3-960x640.jpg

Bu doğal yetiştirme sürecinin hayvanların sağlığına ve et kalitesine olumlu yansıdığını dile getiren Yegül, Merhaba Gazetesine özel açıklamalarda bulundu. Yegül Besicilik Sahibi Abdullah Yegül, “Uzun yıllardır besicilik yapıyoruz. Küçükbaş hayvanlarımız yayılım hayvanı ve vatandaşlara en iyi hizmeti vermek için çalışıyoruz. İnsanlar ibadet etmek için kurban kesiyorlar, o yüzden daha çok titiz davranıyoruz. Müşterilerimiz kesecekleri hayvanları kendileri görüyor aklına yatan hayvanı alıyor. Müşterilerimiz çoğu zaten tanıdıklarımız” diye konuştu.

img-9812-960x640.jpg

HAYVANLAR DOĞAL ORTAMDA BESLENİYOR

Tatköy bölgesinde besicilik faaliyeti gösteren Abdullah Yegül, kurban satışlarının bu yıl hareketli olduğunu belirtti. Yegül, “Kurban Bayramı’na 1 aydan az bir süre kaldı. Bu yıl biraz hareketli geçiyor. Vatandaşların yoğun bir ilgisi var. Şu ana kadar 22 büyükbaş hayvan sattık. Küçükbaşta da 20’ye yakın satış yaptık. Yegül besicilik olarak biz her zaman müşterilerimizin memnuniyetini ön planda tutuyoruz. İnsanlar ibadetlerini yerine getiriyor. Biz de yanlış yaparak günaha girmekten korkarız. O yüzden bizde her şey şeffaf ve titiz ilerler. Küçükbaş hayvanlarda 20 kilo kargas et çıkıyor. Büyükbaş hayvanlarda safi 20 kilo et verimi veriyor. Küçükbaş hayvanlarımız yayılım hayvanı Tatköy’de besliyoruz. hayvanlarımız fazla yem vermediğimiz için fazla koku olmuyor. Genelde vatandaşlar hayvanların koktuğunu söyler. Koyun biraz kokar ancak yayılım hayvanları fazla kokmaz” ifadelerini kullandı.

img-9797-960x640.jpg

KESİM, PAKETLEME VE EVE SERVİS ÜCRETSİZ

Yegül Besicilik, sadece kaliteli hayvan yetiştiriciliği ile değil, aynı zamanda sunduğu özel hizmetlerle de dikkat çekiyor. Abdullah Yegül, kurbanlık alacak müşterilere özel bir hizmet sunarak, kurbanı ücretsiz olarak kesip, etleri paylara ayırarak özenle paketleyip, müşterilerin kapısına kadar teslim ediyor. Bu özel hizmet, müşteriler arasında büyük memnuniyet oluşturuyor ve Yegül Besicilik'i tercih etmelerinde etkili oluyor.

3-1-960x640.jpg

Sadece Yegül Besicilikten kurban alanlara özel olarak ücretsiz kesim yaptıklarını belertin Yegül şunları kaydetti: “Yegül Besicilik olarak bizi tercih eden vatandaşlarımıza özel olarak çiftliğimizde İslami usullere dikkat ederek son derece nezih bir ortamda vekâletlerini alarak kesimlerini yapıyoruz. Hem küçükbaş hayvanda hem büyükbaş hayvanda hem kesimleri yapıyoruz. Küçükbaş hayvanda kesimi yaptıktan sonra etleri parçalıyor, temiz bir şekilde paketliyor evlerine kadar götürüp teslim ediyoruz. Büyükbaş hayvanların kesiminde ise kesimi hisselere göre yapıyor. Kaç hisse varsa etleri ona göre bölüyor, parçalıyor, paketliyor, servisimizle evine teslim ediyoruz. Bizim için önlemli olan müşterilerimiz memnuniyeti.”

3-2-960x640.jpg

KURBAN ALIRKEN BUNLARA DİKKAT EDİN

Kurbanlık alacak vatandaşlara uyarılarda bulunan Yegül sözlerini şöyle tamamladı: “Vatandaşlarımız en önce güvendikleri yerden kurbanlıkları alsınlar. Yanında muhakkak bir bilen ile gitsinler. Kurbanlık hayvanlarda temel husus, organların noksan ve işlevsiz olmamasıdır. Hasta, zayıf ve düşkün, bir veya iki gözü kör, boynuzlarının biri veya ikisi kökünden kırık, dili, kuyruğu, kulakları ve memesi kesik, dişlerinin tamamı veya çoğu dökük olmamalıdır. Kurbanlık büyükbaş havyanlar (sığır-manda) 2 yaşını, küçükbaş hayvanlar da (koyun-keçi) 1 yaşını doldurmuş olmalıdır. Bunun yanında koyun semiz ve gösteriş olarak bir yaşındakilerle aynı olursa altı ayını tamamladıktan sonra da kurban edilebilir.”

img-9801.jpg

FİYAT BİLGİSİ ÖĞRENMEK İSTEYENLER İÇİN NOT

Kurbanlıklarla ilgili fiyat bilgisi almak isteyenlerin 0 532 648 11 95 numarasını arayarak Abdullah Yegül'den bilgi alabileceği belirtildi.

Kaynak:Sait Çelik

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum