‘Konya, kültür ve turizm şehri olacak’

‘Konya, kültür ve turizm şehri olacak’

Seçim çalışmaları kapsamında Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Konya Şubesini ziyaret eden Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hikmet Çay, Konyanın bir tarih, kültür ve turizm merkezi haline geleceğini belirtt

Çay, seçildikleri dönemde ilk iş olarak Ankara, İstanbul, İzmir ve diğer iller ile yurt dışındaki Konyalıların kurduğu dernekler ve kuruluşlarla sıkı bir işbirliği yaparak ‘Konya Lobisi’ni harekete geçireceklerini söyledi. Konya’nın düzgün bir şekilde tanıtılmasıyla, Konya halkına ciddi manada ekonomik katkı sağlanacağını vurgulayan Çay, şunları söyledi: “Konya’mız, Osmanlı ve Selçuklu devirlerinden günümüze kadar ulaşmış eserleri ile bünyesinde tarihi mirası barındıran bir kent merkezidir. Üzerinde tarihin bütün izlerini görmek mümkündür. Ayrıca, Çatalhöyük, Kilistra, İvriz Kabartması, Meke Gölü, Beyşehir Gölü, Sille, Yerköprü Şelalesi ve benzeri eserlerle kentimiz zengin bir turizm ve kültür merkezi konumundadır. Bu turizm merkezlerinin daha iyi tanıtılması ve yerinde görülmesi açısından okullarımızdaki örgencilere gezi programları düzenlenecektir. Bu gezi programları Konya’mıza ilk defa gelen üniversite örgencilerini de kapsayacak ve bu sayede üniversite öğrencilerine hem tarihi eserler tanıtılmış olacak, hem de öğrencilerin Konya’mızın birer gönüllü turizm elçisi olmaları sağlanacaktır.” Turizmi canlandırmak için Konya’nın ana giriş arterleri üzerine, dinlenme ve konaklama gibi sosyal tesisleri içerisinde barındıran tak projeleri uygulanacağının sözünü veren Çay, “Bu mekânlarda, Şehrimizin kültürel ve tarihi yerlerinin tanıtılması asıl amaç olacaktır. Burada, kentimize teşrif eden konuklara bir rehberlik hizmeti de verilecektir. Eğitim merkezlerimizde üretilen el sanatları ve el işlerinin teşhiri, tanıtımı ve ticareti de buralarda yapılabilecektir” dedi.
BAHÇELİ, SEYDİŞEHİR’DE KONUŞTU
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Antalya'da partisince düzenlenen mitingin ardından Konya'nın Seydişehir ilçesine gelerek, partisinin seçim bürosunu ziyaret etti.
Kendisini karşılamaya gelen partililere seslenen Bahçeli, bu seçimlerde vatandaşın, yaşanmakta olan sosyal, ekonomik ve siyasi kriz ortamında belediye başkanlarını seçmek durumunda olduğunu söyledi. Bahçeli, ''Ondan dolayı bu seçimler, geçmiş dönemde yapılan seçimlerden farklı bir anlam taşımaktadır. 29 mart seçimleri, ülkemizi yaşadığımız sosyal, ekonomik ve siyasi krizden çıkış yolu ile ilgili yeni bir yol haritasına ulaştıracaktır. Bu seçimler, ülkemizin geleceğini belirleyecek yeni kilometre taşlarına işaret eden bir sonuca da milletimizi ulaştıracaktır'' şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.