Konya Büyükşehir Belediyesi 54 otobüs şoförü istihdam edecek

Konya Büyükşehir Belediyesi 54 otobüs şoförü istihdam edecek

Konya Büyükşehir Belediyesi farklı alanlarda işçi alımı yapıyor. Son olarak 54 otobüs şoförünün istihdam edileceği duyuruldu.

Konya'da çok sayıda vatandaş yeni bir iş bulmak için arayış içinde. Konya Büyükşehir Belediyesi 54 yeni otobüs şoförünü işe alacağını duyurdu. Söz konusu alımlarla ilgili 50 şoför merkezde, 4 şoför ise ilçe hatlarında istihdam edilecek.

183998.jpg

4 şoförün istihdam edileceği ilçeler Beyşehir/Yeşildağ Mh, Kadınhanı/Osmancık-Zafer-Yeni Mh, Emirgazi ve Meram/Erenkaya Mh olarak belirtildi. 

toplu-ulasimda-1.jpg

Başvurular bugün başladı. Son başvuru tarihi ise 31 ocak 2023 olarak belirlendi. Başvuru şartlarını taşıyan adayların, https://isbasvuru.konya.bel.tr/ adresinden başvurularını online olarak yapmaları gerekiyor.

maxresdefault-3.jpg

Online başvuru sistemi haricinde başvuruların kabul edilmeyeceği duyuruldu. Başvurular değerlendirildikten sonra uygun bulunan adaylar görüşmeye ve değerlendirilmeye çağırılacak.

4d8d435botobc3bcs031.jpg

 ŞOFÖRLÜK İÇİN MÜRACAAT KOŞULLARI ŞU ŞEKİLDE:

1- Erkek adaylar için ilan tarihi itibariyle askerliğini yapmış olmak,

2- 22/05/2003 tarihli ve 4857 sayılı İş Kanunun 30 uncu maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

3-Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, (…)(1) zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

4- Fuhuş, cinsel saldırıda bulunma, çocukların cinsel istismarı, zorla fuhuşa sevk etme, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, cinsel saldırı, cinsel taciz, uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, Kullanmak İçin uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek veya bulundurmak ya da uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanmak, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, tefecilik suçlarından ceza almamış olmak,

5- En az ilkokul mezunu olmak,

6- Şoför olarak çalışmaya bedenen ve ruhen elverişli olmak,

7- Ehliyetine alkol, uyuşturucu madde vb. nedenlerden dolayı işlem yapılmamış olmak,

8- Otobüs kullanabilir sürücü belgesine sahip olmak, (01.01.2016 tarihinden önce alınmış E sınıfı sürücü belgesine veya 31.12.2015 tarihinden sonra alınmış D sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,)

9- SRC-1 veya SRC-2 belgelerinden en az birine sahip olmak,

10- Geçerli psikoteknik belgesine sahip olmak,

11- Konya Merkez İlçelerde(Selçuklu-Karatay-Meram) ikamet ediyor olmak,

12- Başvuru tarihi itibariyle 24 yaşından küçük, 45 yaşından büyük olmamak,

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.