Konya aslına yakışır şekilde canlanacak

Konya aslına yakışır şekilde canlanacak

Saadet Partisi Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Av. Hasan Hüseyin Uyar, “Artık bu müsrifliğe dur deme zamanı geldi. Gerçek proje halkın öncelikle ihtiyacı olan projelerdir” dedi.

Saadet Partisi Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Av. Hasan Hüseyin Uyar, “Artık bu müsrifliğe dur deme zamanı geldi. Gerçek proje halkın öncelikle ihtiyacı olan projelerdir” dedi.

Saadet Partisi Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Av. Hasan Hüseyin Uyar Konya’nın Hadim ve Taşkent ilçelerini ziyaret ederek seçim çalışmalarını sürdürdü. Vatandaşların sorunların dinleyen Uyar, “Kendisi yüksek olan ruhu olmayan binalar oldu. Maalesef şehrimiz insanlara değil araçlara göre planlandı. Yardımları yaparken kameralarla gitmeyeceğiz. Hiçbir ihtiyaç sahibini rencide etmeyeceğiz. Yatay mimariyi özendirip sağlıklı şehirler planlıyoruz. Konya'yı betonla değil, yeşile tekrardan canlandıracağız. İşsizliğin azalması için gerekli hamleleri yaparken diğer yandan turizmde çeşitliliği arttırmayı planlıyoruz. Kadınlara emeklilere gençlere çocuklara yaşlılara engellilere huzurlu ve mutlu yaşayabilecekleri Konya’yı planlamak istiyoruz. Tarımı destekleyeceğiz, üretici ve alıcıyı buluşturacağız. Planı programı olmayan ölü doğmuş onlarca proje var. Yapılan iyi şeyleri yıkmaya gelmediğimiz gibi hatalı bulduğumuz projeleri ıslah ederek millete kazandıracağız. Artık bu müsrifliğe dur deme zamanı geldi. Gerçek proje halkın öncelikle ihtiyacı olan projelerdir” dedi.

HAKKINI VEREREK ÇALIŞIRSAK TÜM SORUNLARI ÇÖZERİZ

Saadet Partisi Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Av Hasan Hüseyin Uyar ilçe ziyaretlerine Ilgın ilçesinde devam etti. Uyar’a Saadet Partisi Ilgın Belediye Başkan Adayı Lütfi Çelik ve çok sayıda parti mensubu eşlik etti. Takım çalışmasının önemine değinen Uyar, “Liyakatli insanlarla çalışmak lazım, siyasi Saiklerden uzak durmak lazım. ‘O benim adamım, bu amcamın oğlu’ dememek lazım. Gerçekten, konusunda birikimli, liyakat sahibi, işini iyi yapan, aldığı maaşın hakkını veren bir kadroyla çalışmak lazım. Bunu gerçekleştireceğiz. Bundan kimsenin endişesi olmasın” diye konuştu.
Konya’da en önemli sorunların başında işsizlik ve yoksulluğun geldiğine dikkat çeken Uyar, “Bütün kötülüklerin anası yoksulluktur. Toplumu kalkındırırsak, Konya’nın refah düzeyini yükseltirsek, insanlar sabah kalktıklarında gidecekleri bir işi olursa, evine ekmek götürebilirse, sıcak bir yuvası olursa her şeyi çözeriz. Kültür de olur, sanat da olur, temiz bir çevre de olur. İnsanlar birbirlerine daha saygılı davranır, suç orunları düşer” ifadelerini kullandı.
YATIRIMCIYA GEREKLİ DESTEĞİ VERECEĞİZ

Çalışmalarında ‘ekonomi, sosyal’ ve ‘adaletli kentleşme’ olmak üzere üç başlık çıkardıklarını belirten Uyar, öncelikli olarak ekonomi projeleri ve ‘yatırımcı belediyecilik’ üzerinde durduklarını dile getirdi. Uyar, “Konya’ya yatırım yapmak isteyen kişilere gerekli destekleri vereceğiz. Yeter ki gelsin kentime yatırım yapsın, yeter ki işsizime, gencime fabrika kursun, turizm yatırımı yapsın” İfadelerini kullandı.

HÂLİD ŞEN

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.