Kızılay Selçuklu, gönüllüleri ile güçlü

Kızılay Selçuklu, gönüllüleri ile güçlü

Toplumsal dayanışmayı artırmak üzere, gönüllülük, insani yardım gibi alanlarda yürüttüğü farkındalık çalışmalarıyla tüm Türkiye’de yüz binlerce kişiyi gönüllülük çalışmalarına teşvik eden Türk Kızılay, gönüllüleri ile ihtiyaç sahibi ailelere yardımları ul

Türk Kızılay Selçuklu Şubesi Gönüllü Hizmetleri Birim Sorumlusu  Sefa Yaman maske, mesafe ve temizlik kuralları çerçevesinde düzenlenen program ile Şube Gönüllüleri ile bir araya geldi. Düzenlenen program ile Türk Kızılay’ının Gönüllü sistemi hakkında bilgi verildi. 

Selçuklu ilçesinde yaşayan vatandaşları Türk Kızılay gönüllüsü olmaya davet eden Yaman, “Kızılaycı olduğunuzda hayata pozitif bakmayı öğreniyorsunuz. Burada ne eksik sorusu yerine elimdeki malzemelerden ne çıkarabilirim demeye başlıyorsunuz. Hayata kötümser bakmak yerine daha pozitif düşünüp değiştirebiliriz. Çünkü bu dünyada bir ormanda bir kelebek kanadını çırpsa ona en uzak coğrafyadaki yaprak oynuyor. Her şeyin birbiriyle ilişkisi var. Bardağın dolu tarafına bakmak durumundayız. Bizim amacımız son insan ıstırabını dindirene kadar faaliyetlerimize devam etmek. Türk Kızılay Selçuklu Şubesi olarak kurulduğumuz günden bu yana ilçemizde gönüllülerimiz ile ihtiyaç sahibi ailelerinin yüreklerine dokunuyoruz. Bu çalışmalarımızı da hayırseverlerimizin desteği ve gönüllülerimizin çabalarıyla gerçekleştiriyoruz. Şubemiz gönüllülerimizin desteği ile daha da güçlü.  İlçemizde yaşayan tüm vatandaşlarımızı Türk Kızılay’ına gönüllü olmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı. 

HABER MERKEZİ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.