Keskin Ve Tanrıkulu, Batman'da İftar Yemeğine Katıldı

Keskin Ve Tanrıkulu, Batman'da İftar Yemeğine Katıldı

Bölge gezisi kapsamında Batman'a gelen CHP Genel Başkan Yardımcıları Adnan Keskin ve Sezgin Tanrıkulu, CHP Batman İl Başkanlığı'nın düzenlediği iftar yemeğine katıldı.

Bölge gezisi kapsamında Batman'a gelen CHP Genel Başkan Yardımcıları Adnan Keskin ve Sezgin Tanrıkulu, CHP Batman İl Başkanlığı'nın düzenlediği iftar yemeğine katıldı.

Bahçevan Et Lokantası'nda düzenlen iftar yemeğine katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, burada yaptığı konuşmada, Kuzey Suriye’de Kürt ve El Nusra arasında yaşanan çatışmalara değindi. İlk günden itibaren orada bir katliam yaşandığını ve yaşanan katliama karşı bütün tepkilerini en üst düzeyde ortaya koyduklarını belirten Tanrıkulu, "Sivil yurttaşlarımıza karşı orada bir katliam yapılıyor. Hükümetin bugüne kadar desteklediği El Nusracı güçler, yerleşik halk olan Kürtlere karşı cihatçılarla bir savaş açmıştır. Biz oradaki sivil yurttaşlarımızın yanındayız. Başbakan Yardımcısı Rojava’da yaşananlardan haberim yoktur diyor. Şimdi Ürdün’den, Pakistan’dan, Cezayir’den, Tunus, Çeçenistan’dan gelen güçlerin ne işleri var. Nereden geldiler oraya” dedi.

Tanrıkulu’nun ardından konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, “Ülkemizde kendi düşüncesine aykırı olan, kendisine destekçilik yapmayan, yalakalık yapmayan basın mensupları siyasal iktidarın ambargosunun baskısı altına girmiştir. Hiçbir demokratik ülkede bir gazetenin sahibine genel yayın yönetmenliğine kimin getireceğini sormaz. Recep Tayyip Erdoğan vurgun yemiş sünger avcısı gibi maalesef kötürüm olmuştur. Bu nedenle serseri mayın gibi sağa sola çarpmaktadır. Çok kötü bir örnek yaşadık. Türkiye’deki işverenlerin örgütü olan TOBB Kongresinde yapılanlar, daha vahim daha acıdır. Bir Kongre düşünün ki Ana Muhalefet Başkanı davet edilmiyor. Başbakan Kongreye davet ediliyor. Saatlerce sınırsız konuşuyor” şeklinde konuştu.

Suriye’nin kuzeyinde yaşanan olaylara da değinen Keskin, "Orada yaşananlar yürekler acısıdır. Orada yaşananlar siyasi iktidarın körlülüğünün somut örneklerinden birisidir. Adalet ve Kalkınma Partisi'nin dış politikası çürümüş. Türkiye’yi bütün komşularıyla kavgalı hale getirmiş." dedi. CİHAN


Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.