"Kendimi Savunmasaydım Ben Ölecektim"

"Kendimi Savunmasaydım Ben Ölecektim"

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde geçen sene işlenen kesik el cinayetinin sanığı Deniz Boyraz, mahkemede kendisini 'Kendimi savunmasaydım onların yerine ben mezarda olacaktım' diyerek savundu. Gizem Tunç'un babası Yunus Tunç ise "Bu cezayı yeterli...

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde geçen sene işlenen kesik el cinayetinin sanığı Deniz Boyraz, mahkemede kendisini 'Kendimi savunmasaydım onların yerine ben mezarda olacaktım' diyerek savundu. Gizem Tunç'un babası Yunus Tunç ise "Bu cezayı yeterli bulmuyoruz." dedi.

Zonguldak Birinci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen mahkemede cinayet zanlısı Deniz Boyraz ile cinayete yardım ettiği, delilleri kararttığı iddia edilen babası Ali Boyraz için iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemi ile dava başlamıştı. Bugün yapılan mahkeme karara bağlanırken, Mahkeme heyeti Deniz Boyraz' ın cinayetleri tasarlayarak işlemediği kanaatine vardığı, ilk olarak iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi. Ancak duruşmalarda ki iyi hali göz önünde bulundurularak müebbet hapis cezası 50 yıla indirildi. Tutuksuz sanık Ali Boyraz'a ise 'delilleri gizlemekten 1 yıl hapis cezası verildi.

"KENDİMİ KORUMASAYDIM BEN ÖLECEKTİM"

Mahkeme' de kendisini savunan Deniz Boyraz "Murat'la 4.5 senedir öz kardeş gibiydik. Herkes gibi lay lay lom olamayız. Biz de delikanlıyız. Herkes bizi tanır. Benim kimsenin karısıyla kızıyla nişanlısıyla işim olmaz. Ama bizim arkadaşımız kız arazkdaşımıza göz dikmiş. Daha ağabey mi diyeyim. Gizem'in sevgilisi olarak beni biliyorlar. Beni askere o gönderdi. Son sözüm, pişmanım. Ayrıca ben kick boks yaptım. Kendimi savunmasaydım ben mezarda olacaktım onların yerine." dedi.

Gizem Tunç'un babası Yunus Tunç ise verilen cezanın daha ağır olması gerektiğini savundu. Baba Tunç konuşmasında "Bu cezayı yeterli bulmuyoruz. Benim kızımı sonradan gidip öldürmüş, katletmiş ve canavarca yapmış bunu. Babasıyla da olay yerine gece 01.00 ile 02.30 arasında gittikleri kesin. Beraber geldikleri de kesin, görgü tanıkları var. Olay yerine birlikte gidip delilleri yok ettiler. Ellerinin sonradan kesildiğine dair raporu da geldi. Böylece beraber oldukları kesin. Babasının aldığı cezayı hiç beğenmiyoruz. Beni çok rahatsız etti. Çok daha ağır alması gerekiyordu. Kendisi de ikişer kez müebbet hapis cezası alsaydı daha da iyi olacaktı." dedi.

CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.