Kaynaklar verimli kullanılmalı

Kaynaklar verimli kullanılmalı

Ereğli Kaymakamı İbrahim Ballı, Ereğli Ovası'nın, kaynakların verimli kullanılması durumunda Türkiye'nin en büyük tarım alanı olacağını söyledi.


Ballı yaptığı açıklamada, Ereğli Ovası'nın kaliteli toprak yapısı, su varlıklarıyla alternatif ürün ekimine elverişli olduğunu ifade etti. 
Son yıllarda yaşanan sıkıntılar üreticiler açısından değerlendirildiğinde, üreticilerin ciddi anlamda sorunlarla karşı karşıya olduğunun görüldüğünü dile getiren Ballı, ''Bu sorunların başında su sıkıntısı geliyor. Ereğli tarımına yön vermek, geleceğe hazırlamak istiyorsak su kaynaklarını iyi kullanmamız gerekiyor. Bir an önce sulama sistemini değiştirmek, modern sulama sistemine geçmek lazım'' dedi. 
''Ereğli Ovası, kaynaklar verimli kullanılırsa Türkiye'nin en büyük tarım alanı olacaktır'' diyen Ballı, şunları kaydetti: 
''Ereğli'de alternatif ürün kapsamında birçok ürünün ekimine başlandı. Bu ekimler yanında yüksek verim de almamız gerekmektedir. Üreticilerimizin en büyük sorunlarından biri de pazar sorunudur. Kaliteli ürünle beraber bu sorun da ortadan kalkacaktır. Bugün ilçemizde birçok firma AB ülkelerine ürün ihraç ediyor. Bölgemizde kurulacak bir birlikle tüm üreticilerimiz ürünlerini AB'ye ihraç edebilecektir.''

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.