Katilleri istemiyoruz!

Katilleri istemiyoruz!

Gazzede soykırım uygulayan İsraile tepki büyüyor. İsrail uçaklarının Konya semalarında uçmasının engellenmesi istenirken, vatandaşlar bugün yapılacak Filistine Destek Yürüyüşüne davet edildi

İSRAİL UÇAKLARINI KONYA’DA İSTEMİYORUZ

Saadet Partisi İl Genel Meclisi Grup Başkan Vekili Abdullah Altuntaş, dünya Müslüman ülkelerinin bir araya gelerek İsrail’in Filistin’e yönelik yürüttüğü soykırıma dur demesini istedi. İsrail’in Filistin’de çocuk ve kadınları öldürürken uçaklardan attığı bombaların tatbikat ve eğitimini Konya semalarında yaptığına işaret eden Abdullah Altuntaş, bundan sonra yapılacak tatbikatların içinde İsrail’in olmasına karşı olduklarını söyledi.

İSRAİL İLE İLİŞKİLER GÖZDEN GEÇİRİLMELİ
DİVASEN Konya Şube Başkanı Mustafa Fidan da düzenlediği basın toplantısında, İsrail’in uyguladığı katliamlara tepki göstererek, “Terörist devlet İsrail, hain yüzünü Filistin topraklarında gerçekleştirdiği saldırıyla bir kez daha göstermiştir” dedi. Filistin halkının yanında olduklarını bildiren Makine Mühendisleri Odası Başkanı İsmail Özkarakaya da, “Türkiye, hukuk tanımaz barbar İsrail hükümeti ile olan ilişkilerini yeniden gözden geçirmeli ve Filistin halkının yanında olmalıdır” dedi.

FİLİSTİN’E DESTEK YÜRÜYÜŞÜNE DAVET
Konya Sivil Toplum Kuruluşları tarafından bu gün, vatandaşların da katılımıyla terör devleti İsrail’e karşı Filistin’e destek yürüyüşü gerçekleştirilecek. Vatandaşların aileleriyle birlikte katılmasının istendiği yürüyüş, Atatürk Kız Lisesi önünde saat 13.00’te gerçekleşecek. Yoğun katılımın beklendiği Filistin’e destek yürüyüşüne çok sayıda sivil toplum kuruluşu destek verecek. Yürüyüş, daha sonra gerçekleştirilecek miting ile sona erecek.

İsrail uçaklarını Konya semalarında görmek istemiyoruz

Saadet Partisi İl Genel Meclisi Grup Başkan Vekili Abdullah Altuntaş, dünya Müslüman ülkelerinin bir araya gelerek İsrail’in Filistin’e yönelik yürüttüğü soykırıma dur demesini istedi. Altuntaş, İsrail uçaklarını Konya semalarında görmek istemediklerini de vurguladı.
Saadet Partisi Grubu olarak dünyanın ‘şımarık çocuğu’ olarak ifade edilen terör devleti İsrail’in yapmış olduğu vahşeti lanetleyip kınadıklarını vurgulayan Abdullah Altuntaş, “Bu vahşette anlaşıldı ki İsrail’in amacı kendisini savunmak değil etnik temizlik yapmak. Gerçekten kendini savunacak olsaydı birebir askerlerle savaşırdı. Anlaşıldığı üzere İsrail, Filistin’de Filistin devleti istememektedir” diye konuştu.
Bugüne kadar Türkiye’nin dost olarak gördüğü ülkeler, başta ABD olmak üzere bu süreçte gerçek yüzlerini gösterdiklerine işaret eden Abdullah Altuntaş, BM’nin de aynı rolü üstlendiğine vurgu yaptı.
Dünya Müslüman ülkelerinin bir araya gelip bu vahşete dur demesi gerektiğine dikkat çeken Abdullah Altuntaş, “Ama ne yazık ki bu ülkeler de Türkiye’den bir ağabeylik rolü üstlenmesini beklerken, bu vahşetin uzantısı olan Büyük Ortadoğu Projesi’nin eş başkanı Başbakan Erdoğan’dır. Bundan da utanç duyuyoruz” değerlendirmesini yaptı.
İsrail’in Filistin’de çocuk ve kadınları öldürürken uçaklardan attığı bombaların tatbikat ve eğitimini Konya semalarında yaptıklarının altını çizen Abdullah Altuntaş, bundan sonra yapılacak tatbikatların içinde İsrail’in olmasına karşı olduklarını söyledi. Abdullah Altuntaş, “İsrail uçaklarını Konya semalarında görmek istemiyoruz” diyerek, yetkilileri uyardı.  

İsrail ile ilişkiler gözden geçirilmeli

Makine Mühendisleri Odası Konya Şube Başkanı İsmail Özkarakaya yaptığı yazılı açıklama ile İsrail’in Filistin halkına yönelik saldırılarını şiddetle kınadıklarını ifade etti. Türkiye’nin İsrail ile ilişkilerini yeniden gözden geçirmesi ve Filistin halkının yanında saf tutması gerektiğine dikkat çeken İsmail Özkarakaya, “Emperyalizm ve siyonizme karşı Ortadoğu’nun en önemli direnç noktalarından olan Filistin halkına yönelik İsrail katliamlarının yeni yaşanmış olmadığı bilinmektedir. İsrail’in çok uzun zamandan beri Filistin’e yönelik olarak yaptığı pervasızlık, Siyonist emelleri ve emperyalizm adına bölgede üstlendiği misyondan kaynaklanmaktadır” diye konuştu. Makine Mühendisleri Odası Konya Şubesi olarak Türkiye ve Filistin halklarının geleneksel kardeşliğini savunduklarını ve işgalci Siyonist güçlerin uluslar arası kararların gereklerini yerine getirmesi için mücadele eden Filistin halkının yanında olduklarını bildiren Özkarakaya, “Türkiye, hukuk tanımaz barbar İsrail hükümeti ile olan ilişkilerini yeniden gözden geçirmeli ve Filistin halkının yanında olmalıdır” dedi.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum