Karatay'ın sorunlarını çözeceğiz

Karatay'ın sorunlarını çözeceğiz

Projelerini kamuoyu ile paylaşan Saadet Partisi Karatay Belediye Başkan Adayı Sinan Toprak, “İlçemizin en büyük problemlerinden biri gün geçtikçe artan hava kirliliğidir. Sürekli ötelenen doğalgaz sorununu çözeceğiz” dedi

Saadet Partisi Karatay teşkilatı, düzenlediği toplantı ile Karatay Belediye Başkan adayını ve projelerini kamuoyuna takdim etti. Parti il binasında düzenlenen toplantıya Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Yalman, Karatay Belediyesi eski Başkanı Mehmet Şen, Meram Belediyesi eski Başkanı Veysel Candan, Saadet Partisi Karatay İlçe Başkanı Ali Genç, Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hasan Hüseyin Uyar, Selçuklu Belediye Başkan Adayı Kenan Özcan, Meram Belediye Başkan Adayı Hüseyin Saydam, Karatay Belediye Başkan Adayı Sinan Toprak, Karatay Meclis Üyesi adayları ve çok sayıda partili katıldı.

4-1-054.jpg

KARATAY’DA ÇALMADIK KAPI BIRAKMAYACAĞIZ

Saadet Partisi Karatay İlçe Başkanı Ali Genç programda yaptığı konuşmada, “Seçimlerin ülkemize, şehrimize, ilçemize hayırlar getirmesini Cehab- Hakk’tan niyaz ediyorum. Geniş istişareler sonucu, Genel Merkezimizin de tensipleriyle Konyamızın başarılı sanayicilerinden, Ziraat Yüksek Mühendisi Sinan Toprak kardeşimiz, Saadet Partimizin Karatay Belediye Başkan Adayı olmuştur. Aday olduktan sonra da hızlı bir şekilde çalışmalarına başlamıştır. Kardeşlerim, Karatay teşkilatımız olarak, uzun çalışmalar sonrası, hem belediye başkan adayımızı, hem de meclis üyesi adaylarımızı tespit ettik. Çok güçlü, liyakatli, her biri kendi alanlarında başarılı, tecrübeli, birikimli ve iddialı bir kadro ila halkımızın karşısındayız. İnşallah bugünden sonra, kadın kollarımızla, gençlik kollarımızla, meclis üyelerimiz ile birlik ve beraberlik içerisinde, 31 Mart akşamına kadar tüm Karatay’da çalmadık kapı, kazanmadık gönül, sıkmadık el bırakmayarak, tüm Karatay’a ulaşacağız” dedi.

4-3.jpeg

ARADIĞINIZ 94 RUHU BURADADIR

“Bizler elhamdülillah mazisi temiz olan bir partinin mensuplarıyız. Geçmişte görev yapan başkanlarımız efsane hizmetler yapmış, vatandaşımızın gönlünde taht kurmuştur” diyen Genç, sözlerini şöyle sürdürdü: “Buradan Mustafa Özkafa başkanımıza hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Yine Özkafa başkanımızdan görevi devralan, ilçemize çok değerli hizmetler yapan ve ilklere imza atan Mehmet Şen başkanımıza da huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Şimdi birileri 94 ruhunu arıyar. 94 ruhu aramakla bulunmaz. Bu ruhun temeli 1989 yılında Konya’da atılmıştır. O gün Konya’da 4 belediyenin 4’ünün de alarak, halkımız Milli Görüş belediyeciliği ile tanıştı. Başkanlarımız kısıtlı imkanlar ile, tekeden süt çıkararak, Milli Görüş belediyeciliğini marka haline getirdi. Neticede, yurdumuzun büyük kısmı bu başarılara duyarsız kalmamış ve 1994’te Milli Görüş belediyeciliği ile tanışmıştır. Biz halkımıza diyoruz ki, birilerinin aradığı 94 ruhunun aslı buradadır. Saadet Partisi’ndedir. Bir şeyin aslı varken taklitleri ile vakit kaybetmeyin. Taklitler aslının yerini tutmaz. Bizim bu seçimlerde bir tek ittifakımız var, o da halkımızla yaptığımız ittifaktır. Tüm illerde ve ilçelerde kendi adaylarımızla çıkıyoruz. Ne Hazineden, ne de başka bir kurumdan tek bir kuruş para almıyoruz.”

O ANAHTARLAR BURAYA GELECEK

Saadet Partisi Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hasan Hüseyin Uyar ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “1989 yılında, yine böyle bir dönemde belediye seçimlerine gitti ve hiç beklemediğimiz bir anda Cenab-ı Hakka bize belediyeleri bahşetti. Zaferin ardındaki sebep, sadece Konya değil, tüm insanlığın saadet ve selametini düşünerek, adil bir düzen tasavvuru ile yaşadığımız için Allah bize bunu nasip etti. Allah’ın izni ile aynı çalışma azmi ile çalışırsak, Cunab-ı Hakk mutlaka o denizi ayağımıza getirecek”

Saadet Partisi Selçuklu Belediye Başkan Adayı Kenan Özcan yaptığı selamlama konuşmasında, “Seçimlere yaklaşık 45 gün kaldı. İnşallah sizlerin de destekleriyle, en güzel projelerle, Milli Görüş’e yakışır hizmetler vermeye devam edeceğiz. İnşallah 4-0 yapmaya geliyoruz” dedi.

Saadet Partisi Meram Belediye Başkan Adayı Hüseyin Saydam da konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Gördüğümüz kadarıyla artık Saadet’in vakti gelmiştir. Yıllardır oynana bir oyun var, senaryo hep aynı, rejisör, yönetmen hatta oynayanlar aynı. Fakat biz bu oyunu bozacağız. Bu millete bu işin aslını göstermeye çalışacağız. Erbakan Hocamızın deyimi ile o anahtarlar elbet buraya gelecek. Biz çalışacağız. Meclis üyelerimiz ve ilçe teşkilatımız ile yılmadan, yorulmadan çalışacağız.”

ÇALIŞMALARI CİHAD BİLİNCİ İLE YAPIYORUZ

Son olarak söz alan Karatay Belediye Başkan Adayı Sinan Toprak da hedeflerini ve projelerini anlattı.

“Karatay’a nasıl hizmet edebiliriz noktasında pek çok proje ortaya koyduk” diyen Toprak, “Bugün yaptığımız çalışmaların detaylarını paylaşacağız. 90’lı yıllarda Konya bir cazibe merkeziydi. Konya’da milli ve manevi değerlere bağlı bir yönetim anlayışından faydalanabilmeniz kolaydı. Dışarıdan ciddi olarak göç alıyordu. Konya’daki belediyecilik alanında yapılanlar bir marka olmuştu. 2000’li yıllardan sonra, ülkemizin tamamında siyasi bir bakış açısı değişikliği, istikamet noktasında bir kırılma oldu. Kırılma sonrası Konya’da da dünyalıklar üzerine kurulan bir tasavvur gelişti. Sosyal dokumuz zedelendi. Ekonomimiz tarumar edildi. Eğitim noktasında yara aldık. Üniversite sayısı arttı ama donanımlı bireyler yetiştiremedik. Adliyeler büyüdü, adli vakalar arttı. Hastaneler büyüdü, hasta sayısı arttı. Bir şeyi yaparken diğer şeyi bozdular. Saadet Partililer olarak her ortamı, insanlara doğruları anlatmak, yanlışları söyleme görevini ifa edeceğiz. Sadece rabbimizin rızası için bu çalışmaları yapacağız. Bu çalışmaları Cihad bilinci ile yapıyoruz” ifadelerine yer verdi.

DOĞALGAZ MAHALLELERE ULAŞACAK

Karatay Belediye Başkan adayı Toprak, daha sonra projeleri ile ilgili sunumu yaptı. Toprak, projelerini şöyle sıraladı: “Karatay ilçemizdeki 81 mahallenin sokaklarını, yaşam alanlarını, okul önlerini ve parkları revize ederek, çocuklarımıza güvenli oyun alan alanları, parklar ve okul bahçeleri sağlamak öncelikli hedeflerimizdendir. Spor salonlarının işlevsel hale getirilmesi, sportif faaliyetlerin çeşitlendirilmesi, çocuk ve gençlerimizin sportif faaliyetlere teşvik edilmesi için, profesyonel yöneticilere emanet edeceğiz. Karatay’da hem güvenliğin sağlanması hem de medeniyetimiz ve inancımızın gereği olan hayvan sevgisini yaşatmak adına yakala – kısırlaştır - sal yerine yakala -kısırlaştır- takip et veya barındır yöntemi ile soruna çözüm getirilecektir. Bu sebeple yapılacak daha geniş kapasiteli Hayvan, Köpek Barınakları ve buradaki çalışan personel istihdamının arttırılması ile çözüm getireceğiz. İlçemizin en büyük problemlerinden biri gün geçtikçe artan ve insan sağlığını önemli ölçüde etkileyen hava kirliliğidir. Ek emisyon ölçüm merkezleri ile havanın kalitesinin takip edilmesi, hava kirliliğine sebep olan ısınma, trafik ve üretim tesislerin kirliliğe etkisi tespit edilerek, soruna yönelik çözümlerin üretilmesi sağlanacaktır. Ötelenen Doğalgaz altyapısının bir an evvel planlanarak inşa edilmesi ile halkımızın hesaplı ve güvenli yakıta ulaşması sağlayacağız.”

TRAFİK SORUNUNU ÇÖZEN ALTERNATİF GÜZERGAHLAR

Toprak, sözlerine şöyle devam etti: “Toplu ulaşım güzergahlarının yeniden belirlenmesi, boyalı yol yerine; güvenli, araçlarla işgal edilmemiş bisiklet yolları, gün içi trafiğin yoğun olduğu sabah ve akşam saatleriyle sınırlı olmak üzere sanayi bölgelerine ve üniversite kampüslerine ulaşımın kolaylaştırılması ve toplu ulaşımın tercih sebebi olması için servis yollarının tanzim edilmesi sağlanacak. Büyükşehir Belediyemizce gerçekleştirilecek yeni hafif raylı sistem projesi ile hem taşıt kaynaklı hava kirliliğinin önüne geçilmesi, hem de keşmekeş haline gelen trafik sorununun çözümü sağlanacaktır. Hayvancılık Faaliyetlerin sonucu olan katı atık ve kötü kokuları ortadan kaldırmak için; Erler, Saraçoğlu, Başak, Karaaslan, İsmil, Yarma, Ovakavağı, Tatlıcak, Hamzaoğlu Mahallelerimiz başta olmak üzere, Farklı Kapasitelerde İnşa edeceğimiz Biyogaz Santralleri ile Hayvansal Atıkların belediye ekip ve araçlarınca toplanması, santrale ulaştırılması sağlanacak. Fermente sonucunda elde edilen Organik Gübre çevre düzenlemelerinde kullanılacaktır. Ütühanesinden, manavına, kasabından, kırtasiyecisine, ödeme noktalarına, park ve sosyal donatı alanlarına kadar düzenlenen konseptle Karatay’ımıza yeni cazibe merkezleri kavuşturuyoruz. Ailelerin ve çocukların huzurlu bir şekilde alışveriş yapabileceği alanlar oluşturarak, beton yığınları ile çevrilmiş çarşı mantığından uzak doğa ile iç içe çarşılar oluşturmayı amaçlıyoruz.”

ÜRETİCİYİ DESTEKLEYEN MODEL

Toprak, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi: “Hayvan pazarını, ivedilikle, üretici ve halkımız için en uygun lokasyona taşıyacağız. Yeni hayvan pazarını tüm bu olumsuzluklar göz önünde bulundurularak inşa edeceğiz. Küçük üreticilerin desteklenmesi, Köy Yaşamının devam edebilmesi ve Vatandaşlarımızın edinmekte sorun yaşadığı Çiğ Sütün vatandaşlarımıza ulaştırılması adına, belediyemiz üreticilerimiz ile esnaflarımız arasında piyasa şartlarına müdahale etmeden düzenleyici faaliyetler gerçekleştirecek. Çiğ Süt Satış noktalarında satılacak sütler, Belediye ekiplerimizce, Soğuk zincirinin bozulmaması, sütün somatik hücre sayısı, yağ oranı gibi özelliklerinin analiz edilmesi, denetlenmesi ile Hijyenik ve kaliteli sütü esnaflarımız aracılığı ile halkımıza ulaşması sağlanacak. Temiz ve ucuz enerji için tüm Karatay ilçemizde jeotermal kaynaklarımız ortaya çıkaracağız. Artan ürün fiyatlarını bölgede yetiştirilen ürünler ile ucuza satılabilir hale getireceğiz. Karatay’ımızda iki ayrı tarım Organize Sanayi Bölgesi kurulacak. Nihai ürün kooperatifçiliği konusunda ciddi çalışmalar yapacağız Çiftçimizin alın teri heba edilmeyecektir.”

HÂLİD ŞEN

 

 

 

 

 

Saadet Partisi Karatay Belediye

Başkan Adayı Sinan Toprak’ın

projelerinden satır başları

-Güvenli oyun parkları

-Sokak köpeklerine koruyucu çözüm

-Hava kirliliği çözülecek

-Doğalgaz mahalleleri ulaştırılacak

-Yardım kömürleri kaliteli olacak

-Yeni ulaşım güzergahları

-Bisiklet ve servis yolları kazandırılacak

- Hafif raylı sistem ile kolay ulaşım

-Hayvancılık katı atıklarına dönüşüm tesisi

-Medeniyetimize uygun cazibe merkezleri

-Çarşı Bedesten ile yöresel ürünlere teşvik

-Otopark sorununa çözüm

-Kullanışlı yeni Hayvan Pazarı

-Çiğ Süt Satış Noktaları

-Küçük üretici desteklenecek

-Jeotermal kaynaklar değerlendirilecek

-Seracılığın merkezi Karatay olacak

-İki ayrı Organize Sanayi Bölgesi

-Ürün kooperatifleri kurulacak

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum