Karatay’ın bütçesinin  yüzde 77’si yatırıma

Karatay’ın bütçesinin yüzde 77’si yatırıma

Karatay Belediyesi’nin 2024 Bütçesi, oy birliğiyle kabul edildi ve 5 milyar TL olarak belirlendi. Hizmetleri öz kaynaklarıyla yapmayı planlayan belediye 2024 bütçesinin yüzde 77,6’sını yatırımlara ayırdı.

Karatay Belediyesi Meclisi, belediyenin 2024 Bütçesi’ni görüşerek gelecek yılın mali bütçesinin 5 milyar TL olarak belirlenmesini oy birliğiyle kabul etti.

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2024’te de belediye bütçesinde en büyük pay yine ilçeye yapılacak yatırımlara, hizmetlere ve projelere ayrıldı.

Buna göre Karatay Belediyesi Meclisi tarafından oy birliğiyle kabul edilen 2024 Yılı Mali Bütçesi’nden en fazla payı ilçeye okul ile sağlık, sosyal ve kültürel tesislerin yanı sıra sportif faaliyetlerin yapılabildiği projelerin yapımını üstlenen Yapı Kontrol Müdürlüğü aldı. Yapı Kontrol Müdürlüğü, 2024’te 1 milyar 300 milyon TL’lik bir bütçeye sahip olacak.

Vatandaşların ve Karatay’ın ulaşım konforuna bugüne kadar çok önemli katkılar sağlayan yol, parke ve daha birçok çalışmalarıyla Fen İşleri Müdürlüğü 780 milyon TL, Mali Hizmetler 600 milyon TL, Emlak ve İstimlak Müdürlüğü 450 milyon TL’lik bütçeye sahip olurken; Park ve Bahçeler Müdürlüğü ise 435 milyon TL’lik bütçesiyle yeni dönemde de Karatay’ın gelişmesine, güzelleşmesine ve ilerlemesine katkı sunacaklar.

2019’DAN BERİ BÜTÇE YÜZDE 1513 ORANINDA ARTTI

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, 2024 Yılı Mali Bütçesi’ni onaylayan Karatay Belediyesi’nin bütün Meclis Üyeleri’ne teşekkür ederek, 2024 Bütçesi’nin hayırlı olmasını diledi.

Belediye olarak bugüne kadar olduğu gibi 2024 Yılı Mali Bütçesi’nde de yine en büyük payı yatırımlara, hizmetlere ve vatandaşın hayatını kolaylaştıracak projelere ayırdıklarının altını çizen Başkan Hasan Kılca, “Karatay Belediyesi olarak temel ilkemiz her zaman, mali disiplini sağlamak ve israfı önleyerek tasarrufların ve gelirlerimizin artırıldığı denk bir bütçe yapılması olmuştur. Aldığımız bu kararla mali bütçemizi geçtiğimiz yıla göre yüzde 61,29 oranında artırmış olduk. Göreve geldiğimiz 2019’daki bütçemiz ek bütçeyle birlikte 310 milyon TL idi. 2024 bütçemiz ise 5 milyar TL olduğunu göz önünde bulundurursak 2019’dan bu yana bütçemizi yüzde 1513 oranında artırmış olduk. Karatay’ımızda yaşayan herkes için hizmet şiarının şekillendirdiği yönetim anlayışımızla geride bıraktığımız görev süremizde ilçemize ve insanımıza hizmetlerin daha kolay, kaliteli ve daha fazla ulaşabilmesi adına yine aldığımız bu kararın çok önemli bir aşama olduğunu düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

2024’TE DE YİNE EN BÜYÜK PAYI YATIRIMLARIMIZA AYIRDIK

Karatay Belediyesi olarak mali bütçelerini her yıl artırarak yola devam ettiklerini, bütçedeki en büyük payın da yine yatırımlara ve yeni projelere ayırdıklarını aktaran Hasan Kılca; “Yapı Kontrol, Fen İşleri, Park ve Bahçeler, Emlak ve İstimlak ile Çevre Konuma ve Kontrol Müdürlüklerimizin bütçeleri içerisindeki toplam payı yüzde 77’yi aşıyor. Bu da bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hemşehrilerimize hizmet olarak dönüşü demek. Park, bahçe ve yeşil kuşak çalışmalarımız, altyapı ve sosyal tesis projelerimiz okullarımız, karakol binalarımız, ASM yatırımlarımız ve kamu kurumlarımızla birlikte hayata geçirdiğimiz daha birçok hizmet son dönem içerisindeki yalnızca bir kısmını oluşturuyor” ifadelerini kullandı.

HİÇBİR BORCUMUZ YOK, YATIRIMLARIMIZI KENDİ PARAMIZLA YAPACAĞIZ

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, 2024 Yılı Mali Bütçesi ile ilgili açıklamalarını şu sözlerle tamamladı: “2019’da göreve geldiğimiz yıl olduğu gibi aradan geçen süreçte de yatırım ve projelerimizi hayata geçirirken hiçbir esnafımızdan, kamu kurumlarından veya bankalardan borç almadık, inşallah bundan sonra da almayacağız. Faiz giderlerimiz sıfır TL. Her zaman ifade ettiğimiz gibi bizim yalnızca milletimize hizmet borcumuz var bu borcumuzu ödemek ve hemşehrilerimize yakışır bir Karatay’a kavuşmak için gece gündüz demeden gayret ediyoruz. Hemşehrilerimize ne vaat ettiysek onu yerine getirmek adına yoğun bir çabanın içerisindeyiz”

HABER MERKEZİ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum