Karatay ekipleri deprem bölgesine hareket etti

Karatay ekipleri deprem bölgesine hareket etti

Karatay Belediyesi afet durumları için gerekli tüm hazırlığını yaptı. Belediye tarafından hazırlanan araçlar, yardım malzemeleri, ekipman ve birçok personel hemen bölgeye hareket etti.

Karatay Belediyesi afet durumları için gerekli tüm hazırlığını yaptı. Belediye tarafından hazırlanan araçlar, yardım malzemeleri, ekipman ve birçok personel hemen bölgeye hareket etti.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca da Karatay Belediyesi Tatlıcak Tesisleri’nde belediye başkanları ve birim müdürleriyle bir araya gelerek bölgeye gönderilecek araç, ekipman ve personelin hazırlıklarıyla ilgili bilgi aldı. 

Bu kapsamda Karatay Belediyesi tarafından hazırlanan kurtarma araçlarının yanı sıra ekskavatörler, loderlar, kamyonlar, barınma amaçlı kapalı araçlar, çekici, taziye aracı, konteynerler, tatlı su aracı, jeneratör, 50 bin adet ekmek ile 38 belediye personel; Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’nın talimatıyla Hatay’a hareket etti. 

GÜN BİRLİK OLMA GÜNÜDÜR

Ülke olarak büyük bir depremle sarsıldıklarını ifade eden ve depremde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyen Başkan Hasan Kılca; “Konya olarak deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın yaralarını sarmak amacıyla tüm kurum ve kuruluşlarımızla iletişim halindeyiz. Çalışmalarımızı Konya Valiliğimiz, Büyükşehir Belediyemiz, ilçe belediyelerimiz ve AFAD koordinasyonunda yürütüyoruz. Karatay Belediyesi olarak bizler de tüm imkanlarımızı seferber ettik ve hazırladığımız araç, ekipman, personel ve malzemeler, koordinasyon halinde olduğumuz il olan Hatay’a doğru yola çıktı. Vatandaşlarımızdan Kızılay’ın kan bağışı kampanyasına katılım göstermelerini de ayrıca bekliyoruz. Devletimiz güçlü; gün birlik olma günüdür. Konya olarak ülke olarak gözümüz bölgeden gelecek güzel haberlerde. Milletimizin başı sağ olsun, hepimize geçmiş olsun” dedi.

Öte yandan deprem bölgesindeki vatandaşlara ulaştırılması amacıyla Konya Yardım Toplama Merkezleri oluşturuldu. Şu an için acil olarak belirlenen ihtiyaçlar; battaniye, kışlık kıyafet gıda kolisi, çocuk bezi, mama kıyafet, ısıtıcı, sıvı, katı sabun, kağıt havlu ve sırt çantası. Konya deprem bölgesine yardım noktaları ise şöyle; Karatay Konya Spor ve Kongre Merkezi, Meram Lalebahçe Spor Tesisi, (Harmancık Pazar Yeri arkası) Selçuklu Belediyesi Uluslararası Spor Salonu (Konya Büyükşehir Stadı Yanı)

HABER MERKEZİ

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.