Karatay AKİP’ten okuma yazma seferberliği

Karatay AKİP’ten okuma yazma seferberliği

11 ve 12. sınıflara yönelik AKİP projesi desteği ile üniversite sınavına hazırlanan öğrenciler; 2018 YKS’de (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) ilk 100 Binde 10 öğrenci ile dereceye girdi

Karatay Kaymakamlığı, Karatay Belediyesi ve Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından imzalanan 11 ve 12. sınıflara yönelik AKİP projesi desteği ile üniversite sınavına hazırlanan öğrenciler; 2018 YKS’de (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) ilk 100 Binde 10 öğrenci ile dereceye girdi. Ardından ortaokul öğrencilerine yönelik imzalanan protokol ile de öğrenciler Liselere Giriş Sınavına hazırlanıyor. İmzalanan 3. AKİP protokolü ile de 3. ve 4. Sınıf öğrencilerine okuma alışkanlığı kazandırmak ve onları kitap okumaya teşvik etmek için 7500 kitap Karatay Belediyesi tarafından temin edilerek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edildi. Bu kitaplarla 3. ve 4. Sınıf öğrencileri arasında düzenlenen okuma yarışmaları ile dereceye giren öğrencilere madalyaları verildi.

Madalya törenine Karatay Kaymakamı Abdullah Selim Parlar, Karatay Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Uzbaş, Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Büyükmanav, okul idarecileri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. Tören, Türk Tasavvuf Musikisi konseri ile başladı. Konserin ardından protokol, veliler ve öğrenciler yarım saat süreyle Karatay Belediyesi tarafından temin edilen kitapları okudular. Ardından “Karatay’da Okuyorum Yazıyorum” Aralık ayı etkinliğinde birinci olan öğrencilere protokol tarafından madalyaları hediye edildi. Öğrencilere okuma alışkanlığının yanı sıra okuduklarını yorumlayıp analiz yapma becerisi kazandırmayı hedefleyen proje önümüzdeki aylarda da farklı temalarla sürecek.

 


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.