Abdullah Leblebici

Abdullah Leblebici

İstanbul ligi kurulsun

Adana ekibinin birinci ligin kapısından dönmesine üzüldüm. Anadolu takımlarının süper ligde olmasını istiyorum.

Ne yazık ki İstanbul takımları süper ligde sayısını artırıyor. Federasyon Anadolu takımlarını zaten unuttu.

En iyisi İSTANBUL LİGİ oluştursun, federasyon da kurtulsun Anadolu takımları da.

Bu arada küme düşme de kaldırıldığına göre Adana Demir sporun da süper lige alınması doğru olacaktır. 21 takım yerine 22 takım olursa haftayı bay geçen takım da olmaz.

YENİ BİR DÖNEM

Konyaspor başkanı Hilmi Kulluk, kulüp internet sitesinden yaptığı açıklama da 7 Ağustos ta yapılacak genel kurulda aday olmayacağın açıkladı.

Ligin ilk haftalarında sırlamada Konya daha ilk 10 içinde iken takımı eleştirdim. Maçları canlı izledim ve takımın ne kadar kötü olduğunu hatta Aykut Kocaman’ ın kredisini tükettiğini yazdım.

Bunun sonucu olarak da çok eleştiri aldım.

Ligin sonlarına doğru beni eleştirenlerin sus pus olduğuna da şahit oldum. Sonuçta Konya ligde kaldı. Sanki şampiyon olmuş gibi sevindik.

Türkiye nin ilk beş ekonomisi arasında yer alan Konya nın mutlaka ligde üst sıralarda olması gerekir. Bunu yapamıyorsa ortada bir beceriksizlik var demektir.

Alınan her kötü sonuçta Konyaspor yönetiminin en fazla üzülen kesim olduğundan eminim. Bu sebeple yönetimi hiçbir zaman eleştirmedim. Eleştirmeyi de doğru bulmuyorum.

Başkanın kararına saygı duyuyor, Hilmi Kulluk ve yönetimine hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum.

Konyaspor da 7 Ağustos itibariyle yeni bir dönem başlayacak. Yeni yönetimden tek isteğim var, Konya ya kabus yaşatmayın, Taraftarlar asla bu sıkıntıları yaşamayı hak etmiyor.

EROL BULUT FENERBAHÇE de

Fenerbahçe Ersun Yanal ile anlaştığı zaman, açık ve net olarak Fenerbahçe’ nin bu sezonu da kaybettiğini, hatta geçen sezonu da arayacağını yazmıştım.

Ersun Yanal ile Fenerbahçe nin başarılı olması mümkün değildi. Bu ifadelerimden sonra Fenerbahçeli arkadaşlarımdan çok eleştiri aldım.

Sonrasında ne mi? oldu, arkadaşlarım beni tebrik ettiler.

Edindiğim özel bilgilere göre Fenerbahçe Alanyaspor’ un teknik direktörü Erol Bulut ile anlaştı. Futbol da her an her şey değişebilir,

Ama EROL BULUT Fenerbahçe de diyebilirim.

AĞAOĞLU na YAKIŞMADI

Ziraat Türkiye kupası final maçında Alanyaspor’ a attığı ikinci gol sonrasında Trabzonspor başkanı Ahmet Ağaoğlu nun yaptığı hareket yakışmadı.

Futbolcular nasıl çocuk ve genç futbolculara davranışları ile örnek olması gerekiyorsa, Futbolun idarecilerinin de hem spor camiasına hem de tüm insanlara örnek olması gerekir.

Ağaoğlu elbette sevinecek. Trabzonspor’ u kupayı kazandığı için tebrik ediyorum. Ne yazık ki gol sonrası yaptığı hareket Ağaoğlu na yakışmadı.

Bu tür hareketler Trabzonspor’a olan sevgi ve sempatiyi de azaltacaktır.

TERİM BAHANE ARIYOR

Galatasaray bu yıl başarılı olamadı. Fatih Terim 2-2'lik Antalyaspor maçını ve sezonu değerlendirdiği açıklamasında,

" Bazı arkadaşlarla vedalaşacağız. Bu mali ortamda, bu rakamları veremeyiz. Her şeye rağmen iyi bir takım kuracağız, kimse merak etmesin. Bazı isimler gidecek, gençler gelecek, fırsat transferleri olacak." İfadelerine yer verdi.

Sanki takımı başka bir teknik direktör oluşturdu. Sanırım Terim uzatmaları oynuyor, TERİM kararını hemen vermeli, yoksa Galatasaray Fenerbahçe nin iki sezondur düştüğü duruma düşer ki, Galatasaray Fenerbahçe den daha kötü olur.

Fatih Terim misyonunu tamamladı. Bu arada, Galatasaray camiası OKAN BURUK’ u ikna etmeli.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar