Ilgın’a 1 milyarlık yatırım!

Ilgın’a 1 milyarlık yatırım!

Vatandaşların iyi hizmet alması için çalıştıklarını belirten Ilgın Belediye Başkanı Yalçın Ertaş, “Ilgın’da 1 milyar 100 milyonluk yatırım bulunuyor. 2019’dan bu yana göreve geldiğimizden itibaren bu yatırımların büyük çoğunluğunu hayata geçirdik” dedi

Konya Ilgın Belediyesi'nin düzenlediği basın buluşması kapsamında, bir dizi etkinlik gerçekleştirildi. Ilgın Belediye Başkanı Yalçın Ertaş, çok sayıda projenin hayata geçmesi için çalıştıklarını belirterek, Ilgınlı vatandaşların yaşam standartlarını yükseltmek için emek harcadıklarını dile getirdi. Vagon Kafe, sosyal alanlar, Osmanlı Çarşısı gibi alanların Ilgın’a kazandırdıklarını vurgulayan Ertaş, tarihi ve kültürel alanları ve yaptıkları projeleri tanıttı.

whatsapp-image-2023-12-01-at-14-15-29.jpegHER ALANDA ILGIN’I İNŞA EDECEĞİZ

Ilgın Belediye Başkanı Yalçın Ertaş, vatandaşlara hizmetin sınırı olmadığını ve her zaman Ilgın’ın gelişmesi için çalıştıklarını belirtti. Ertaş, “Halka hizmet makamının en yücelerinden birisi olan belediye başkanlığını hakkıyla yapabilmek adına 5 yılı bütün paydaşlarımızla birlikte planladık. Bu planlamayı yaparken şehrimizin gelişmeye müsait bütün alanlarını göz önünde bulundurarak, Ilgın’ı her alanda kalkındırmanın ve marka bir şehir yapmanın planlamalarını yaptık. Yaklaşık 3500 yıllık bir mazisi olan ilçemizin geçmişten bugüne her metrekaresindeki sorumluluğumuzun bilincinde, hemşerilerimizin ihtiyaçlarının farkında olarak, belediye imkânlarımızı da göz önünde bulundurarak, en iyi hizmeti en hızlı şekilde sunmak gayreti içerisindeyiz. İnanıyorum ki 2023 yılı sonunda stratejik planımızda da öngördüğümüz hedeflerimize ulaşmış, bugünümüzden çok daha faklı ve gelişmiş bütün hemşerilerimizin içerisinde yaşamaktan daha da mutlu olduğu, her anlamda kalkınmış bir Ilgın inşa edeceğiz” diye konuştu.

whatsapp-image-2023-12-01-at-14-04-24.jpegYATIRIMCILARIN SAYISINI ARTIRACAĞIZ

Ilgın’a yapılan projeler hakkında bilgi veren Ertaş, “Ilgın’da 1 milyar 100 milyonluk yatırım bulunuyor. 2019’dan bu yana göreve geldiğimizden itibaren bu yatırımların büyük çoğunluğunu hayata geçirdik. Yatırımcıların zenginliği etrafa sirayet eder. Yerli yatırımcıların sayısı arttırmak için çalışıyoruz. Osmanlı Kent Meydanı, Selçuklu ve Osmanlı medeniyetlerine ait iki eserin çevresinde oluşturulacak meydan ile hemşerilerimiz yıllardır özlem duyduğu ve şehrimizin çehresini değiştirecek meydan projesinin yapımı devam ediyor. 26 bin 402 metrekare alanda hayat bulacak olan meydan projesi, Ilgın için önemli bir yatırımdır. Osmanlı Kent Meydanı projemiz 8 bin 603 inşaat alanı, 8 blok, 66 adet iş yeri, şehrin nefes almasını sağlayacak 2 adet meydan ve 2 katlı yatay mimarı özellikleri bakımından Ilgın Belediyesi tarihinde görülen en büyük dönüşüm projelerinden biridir” şeklinde konuştu.

ŞEHRİMİZE PROJELER KAZANDIRIYORUZ

Yalçın Ertaş, hizmet etmeye devam edeceklerini söyleyerek, şunları söyledi: “Ilgın Kültür Merkezi Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (KOP) ve Ilgın Belediyesi protokolü ile Ilgın Kültür Merkezi yapımı tamamlandı. Ilgın’ın kültürel ihtiyaçlarını en güzel şekilde karşılayacak olan Ilgın Kültür Merkezi binamızın içerisinde, 450 kişilik sinema salonu, toplantı ve fuaye salonları, bebek ve çocuk kütüphanesi bulunmaktadır. Ilgın Gençlik Merkezi Gençlerimizin zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmesini sağlayacak ve sportif etkinliklere ev sahipliği yapacak olan Gençlik Merkezi'nin yapımı Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ilçemize kazandırılmış olup yapımı tamamlanmıştır. Eski Cezaevi Kitap Kafe Eski cezaevini kütüphane olarak yeniden tasarlayıp okuma ve çalışma alanı, kitap kafe, sessiz kütüphane, çocuk sinema salonu, çocuk okuma salonu ve yetişkin kütüphane olmak üzere bu güzel ve anlamlı projeyi şehrimize kazandırıyoruz. 800 metrekare alanda projelendirilen çalışmamız hızlı bir şekilde devam ediyor. Bu projeleri hayata geçirdiğimizde halkımızın takdirini alıyoruz. Hizmetlerimiz her zaman devam edecek.”

ALİ GÖZEN

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.