İki erkek aynı odadaysa zinadır

İki erkek aynı odadaysa zinadır

Evlilik danışmanı Sibel Üresin Habertük'te yayınlanan Akşam Raporu programına konuştu

Habertük'te yayınlanan Akşam Raporu programında Yargıtay'ın zina ile ilgili verdiği karar tartışıldı. Programa Evlilik Uzmanı Sibel Üresin ve Avukat Vildan Yirmibeşoğlu katıldı. 
 
Yargıtay 2. Hukuk Dairesi'nin verdiği zina kararı üzerine konuşan Sibel Üresin akrabalık bağı olmayan bir kadın ve bir erkeğin aynı otelde kalmasının doğru olmadığını ifade etti. 
 
İşte Üresin ve Yirmibeşoğlu'nun konu ile ilgili görüşleri: 
 
BİR KADIN VE BİR ERKEĞİN AYNI OTELDE KALMASI ZİNAYA TEŞVİKTİR! 
 
Sibel Üresin: Bekar iki erkeğin bir arada kalması bile zinadır. Nikah yoksa aralarında. Aynı cinsten iki kişi değil tabi farklı bir cinsel tercihleri var ve bir araya gelmişlerse tabi ki bu da zina. 
 
Bir akrabalık bağı yoksa normal iki sıradan bekar bir ve kız bir erkeğin gidip otelde kalması uygun bir şey değil. Bu harama teşvik etmek zinaya teşvik etmektir. Bir kere emniyet kanalıyla çalışılması gerekiyor böyle bir durumda yani evli değiller ve hiçbir akrabalık ilişkileri yok ve kalıyorsa mutlaka bunun bir şüpheli durum olduğu bildirilmeli emniyet kanalına. 
 
ÖNEMLİ Kanıt VE İFADELERDİR 
 
Vildan Yirmibeşoğlu: Hanım efendinin Son önerisi insan hakları ihlalidir. Mevcut yasalarımız hukumuz evrensel yasalardan bahsediyoruz. Dinden bahsetmiyoruz din yasalarından bahsetmiyoruz. Burası İslam hukukuyla idare edilen bir ülke değil. Ve insan hakları açısından evrensel hukuk açısından imzaladığımız uluslar arası insan hukuku açısından 18 yaşını bitirmiş ve bakar olan kişilere bu konuda herhangi bir sorgu sual edilemez. 
 
Şimdi siz bunu söyleyemezsiniz iki tane erkek yan yana geldi bunların niyetleri başkaysa diyemezsiniz. Kadın ve erkek baş başa olur fakat niyetleri olmaz. Yani bunun ispatı o kadar kolay ve basit olmaması lazım. Önemli olan Kanıt ve ifadelerdir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.