İfadeleri alınan profesorler adliyeden ayrıldı

İfadeleri alınan profesorler adliyeden ayrıldı

Birleştirilen "Ergenekon" ve "Zirve Yayınevi cinayeti" soruşturması kapsamında, İnönü Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölüm Başkanı Prof. Dr. Salim Cöhce ve Konya Selçuk Üniversitesi İlahiya

Birleştirilen "Ergenekon" ve "Zirve Yayınevi cinayeti" soruşturması kapsamında, İnönü Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölüm Başkanı Prof. Dr. Salim Cöhce ve Konya Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nin eski dekanı Mehmet Aydın ifade verdi.
Soruşturma kapsamında Başsavcı Vekilliğine atanan Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz'ün talimatıyla 6 profesörün ev ve iş yerinde arama yapılmıştı. "Ergenekon" soruşturmasını yürütmek üzerine görevlendirilen Cumhuriyet Savcısı Cihan Kansız, evlerinde arama yapılan şüphelileri ifadelerini almak üzere adliyeye davet etmişti.
Davet üzerine bugün adliyeye gelen İnönü Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölüm Başkanı Prof. Dr. Salim Cöhce ve Konya Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nin eski dekanı Mehmet Aydın, adliyeden ayrıldı.
Soruşturma kapsamında dünde Prof. Dr. Zekeriya Beyaz, Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şahin Filiz ve Çukurova Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kadir Albayrak savcılık tarafından sorgulandıktan sonra serbest bırakılmıştı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.