Hüseyin Saydam: Erbakan hocamız Konya'ya çok değer verirdi

Hüseyin Saydam: Erbakan hocamız Konya'ya çok değer verirdi

Şubat ayının kendileri için önemli bir ay olduğunu söyleyen Saadet Partisi Konya İl Başkanı Hüseyin Saydam, “Bu ay, değerli birçok büyüğümüzü yitirdiğimiz bir aydır. Bizim için hüzün ayı olan şubat, şehitler ayı olarak da bilinir” dedi.

Saadet Partisi Konya İl Başkanı Hüseyin Saydam, Erbakan Haftası ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Milli görüş lideri Necmettin Erbakan, Abdülhamid Han, Malcolm X, Metin Yüksel, Hasan el Benna gibi birçok önemli şahsiyetin şubat ayı içerisinde vefat ettiğine değinen Hüseyin Saydam, “Şubat ayı içinde birçok önemli şahsiyet bu dünyadan ayrılmıştır. Yine içinde bulunduğumuz 2021 yılı Şubat ayı içerisinde de kaybettiğimiz büyüklerimiz ve teröristlerce alçakça katledilen şehitlerimiz oldu. Rabbim tüm şehitlerimize, bu ülkeye, Müslümanlara, İslam Âlemine, insanlığa hizmet etmiş tüm büyüklerimize rahmet etsin” açıklamalarında bulundu.

ERBAKAN HOCAMIZ VAZİFESİNİ HAKKIYLA YAPTI VE GİTTİ

Milli Görüş davası ve Saadet Partisi lideri Necmettin Erbakan’ın da şubat ayı içerisinde vefat ettiğinin altını çizen Hüseyin Saydam konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Şubat ayında şehadet listesinde tabi ki Milli Görüş Davamız ve Saadet Partimiz açısından farklı bir öneme sahip liderimiz; 54. Hükümetin Başbakanı, ilim, fikir ve siyaset adamı Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamız da vardır. Erbakan hocamızı bundan tam 10 yıl önce, 27 Şubat 2011 tarihinde kaybettik. Allah O’na rahmet etsin Mekânı cennet olsun. İslam Coğrafyası, mazlum ve mağdurlar, ülkemiz, fikrini kabul etmiş etmemiş herkes, hatta onunla ömrü boyunca mücadele edenler bile şahittir ki Erbakan hocamız vazifesini hakkıyla yaptı ve bu dünyadan göçtü. Erbakan hocamız, ülkesinden ve milletinden istediği desteği alamamasına rağmen hiç bir zaman yılmadı. Kendisi ile uğraşanlara hiç bir zaman kötü söylemedi. Kendisine, davasına yapılan kötü muamele karşısında bile yılgınlığa düşüp benden bu kadar demedi. Son nefesine kadar ülkesi, milleti, İslam âlemi hatta bütün insanlığın saadeti için uğraştı. Birçok engelle karşılaştı. Ama o yine de yolundan dönmedi. Azminden gayretinden hiç bir şey eksiltmedi. Tüm bunlarla beraber Erbakan hocamız arkasında Milli Görüş davası gibi büyük bir miras bıraktı. Saadet Partisi gibi temeli sağlam, kökü derinlerde olan bir partiyi bizlere emanet etti. Bizler ise Saadet Partisi olarak o günden bu tarafa Erbakan Hocamızı vefat ettiği haftaya denk gelen tarihlerde 10 yıldır anma ve anlama haftası olarak düzenliyor ve bununla ilgili olarak programlar tertip ediyoruz. Bu sebeple bugün bu basın toplantısıyla birlikte, anma haftasını da başlatmış olacağız. Yalnız bu yıl pandemi dolayısıyla Erbakan Hocamızı anma ve anlama etkinliklerimizi kısıtlı olarak icra edeceğiz.”

adsiz-002.png

ERBAKAN HOCAMIZ KONYA’YA ÇOK DEĞER VERİRDİ

Siyasete atıldığı ilk günden itibaren Necmettin Erbakan’ın Konya’ya ayrı bir önem verdiğini vurgulayan Hüseyin Saydam, “Erbakan hocamız; siyasete atıldığı ilk günden itibaren, Konyalı olmamasına rağmen, bağımsız adaylığı da dâhil olmak üzere her seçimde Konya'dan aday olmuş ve Konya Milletvekili olarak mecliste bulunmuş, Başbakan Yardımcılığı ve Başbakanlık yapmıştır. O, bir çiçekle bahar mı gelir diyenlere bir çiçekle bahar olmaz ama her bahar bir çiçekle başlar diyerek Şehrimiz Konya’dan hareketini başlatmıştır. Bu sebeple Konya'nın hocamızda ayrı bir yeri vardı. Hocamız vazifesini yaptı ve gitti belki fakat arkasında fikirlerini hayata geçirecek bir teşkilat bıraktı. Her yönüyle yaşanmış örnek bir hayat bıraktı. Bu sebeple ülkemiz için bizler ümitvârız” ifadelerini kullandı.

SAADET PARTİSİ OLARAK ERBAKAN HOCAMIZIN MİRASINI TAŞIYORUZ

Saadet Partisi Konya İl Başkanlığı tarafından Necmettin Erbakan’ı anma ve anlama haftası dolayısıyla düzenlenen basın toplantısında İl Başkanı Saydam son olarak şunları söyledi: “Bugün Milli Görüşle, onun düşünceleriyle uzaktan yakından alakası olmayan, Erbakan Hocamızın bütün bir ömrü boyunca mücadele ettiği zihniyet, ülkemizin içine düştüğü durum, ve yaşadıklarımız bizi ümitsizliğe sevk etmemeli. Erbakan Hocamız vefat etti ancak ülkemizi ayağa kaldıracak, yaşanabilir Türkiye’yi, yeniden büyük Türkiye’yi ve yeni bir dünyayı nasıl kuracağımızın reçetelerini bizlere bıraktı. Biz Saadet Partisi olarak bunları korumaya, yaşatmaya ve milletimizin iktidar vazifesini vermesiyle bunları hayata geçirmek için çalışıyoruz. Şehrimiz 17, ülkemiz ise 22 yıldır Erbakan Hocamızın düşüncelerinden, fikirlerinden uzak bir idare ile yönetiliyor. Bugün insanımız çok zor şartlar altında yaşam sürüyor. Herkes geçim derdine, kendi derdine düştü. Milletimiz ise algılarla yanıltılmakta. Merhum Hocamız bizi her daim uyarmıştı. Bu uyarılar belki bugün anlaşılabildi, belki de hâlâ tam manasıyla anlaşılamadı. Ancak vakit geçmiş değil. Erbakan Hocamız her seferde insanlardan yaşanabilir Türkiye için, yeniden büyük Türkiye için ve yeni bir Dünyayı kurmak için canla başla çalışmanın sözünü alırdı. Bu sebeple Genel Merkezimiz, günün anlam ve önemine binaen Erbakan Hocamızı Anma ve Anlama Haftamızın konseptini “Yaşanabilir Bir Türkiye” olarak belirledi. Biz de Konya’mızda bu manada Erbakan Hocamızı anma ve anlama etkinliklerimizi icra edeceğiz. Pandemi dolayısıyla salon programları düzenlemeyeceğiz. Sadece Genel Merkezimizin pandemi önlemleriyle kısıtlı sayıda kişinin katılabileceği bir programı olacak. Bu program da 27 Şubat akşamı saat 19.30 da partimiz sosyal medya hesapları ve TV’ler vasıtasıyla bütün vatandaşlarımıza ulaştırılacak. Bizler de Erbakan Hocamızı tekrar anlamak adına bütün vatandaşlarımızı bu programı izlemeye davet ediyoruz.”

EYYÜB KARAKUZU

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum