Hükümete yakın yazardan eleştiri: Ne kadar tevbe edilse az

Hükümete yakın yazardan eleştiri: Ne kadar tevbe edilse az

Türkiye'nin İsrail’in meşru bir aktör muamelesi görmesini sağlayan adımlara katkı sunduğunu söyleyen Habertürk yazarı Nihal Bengisu Karaca, "Ne kadar tövbe edilse az" dedi.

Hükümete yakınlığıyla bilnen yazar Nihal Bengisu Karaca, Habertürk gazetesindeki yazısında iktidara eleştirilerde bulundu.

Siyonist İsrail Rejimi'nin Filistin'de gerçekleştirdiği katliam sonrası, " ‘Filistin yalnız değildir’ derken? " başlıklı bir yazı kaleme alan Karaca, Türkiye'nin İsrail’in meşru bir aktör muamelesi görmesini sağlayan adımlara katkı sunduğunu söyledi.

"SADECE VİCDAN SERİNLETME"

"Tablo bu denli vahim iken Türkiye’nin iktidar partisi ve muhalif partiler de dahil olmak üzere her kafadan çıkan “Kınayalım, miting düzenleyelim, yas ilan edelim” sözlerinin manasızlığı ortadadır diye düşünüyorum" ifadelerini kullanan Karaca, mitingle ve kınamayla yetinmenin sadece vicdan serinletme olduğunu kaydetti.

"NE KADAR TEVBE EDİLSE AZ"

Karaca, "2016’da Türkiye’nin, İsrail’in “Kudüs” adına imzacı olduğu ve daha o günden Kudüs işgalini meşrulaştırma yolunda rengini belli ettiği Mavi Marmara anlaşmasına imza koymasını şiddetle eleştirmiştim" ifadeleriyle Mavi Marmara Anlaşması'na da vurgu yaptı.

 

Mavi Marmara Anlaşması'nın yanı sıra "Bundan daha da büyük olan hata, Türkiye’nin 2010 yılında İsrail’e henüz kapalı olan OECD kapılarını açmak için verdiği onaydı" ifadelerini kullanan Karaca, AKP hükümetinin İsrail’in meşru bir aktör muamelesi görmesini sağlayan adımlara katkı sunduğunu belirtti.

Karaca söz konusu duruma ilişkin olarak, "Türkiye, Filistin davasına hep destek verdi, ama bir yandan da İsrail’in meşru bir aktör muamelesi görmesini sağlayan adımlara katkı sundu. Ne kadar tövbe edilse az." dedi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.