Hukuk kılıflı zorbalık

Hukuk kılıflı zorbalık

Ankara Barosu: Eşine Yapılan Hukuksuzluğu Basına duyururken 'gezicilerin' saldırısına uğrayan Kamalak ve oğlu hakkında disiplin soruşturması açtı.

Ankara Barosu Başkanlığı, eşi Avukat Zübeyde Kamalak’a yapılan hukuksuzluğu basına duyurmak isterken baro mensubu avukatların saldırısına uğrayan Saadet lideri Avukat Mustafa Kamalak ile oğlu Avukat Furkan Kamalak hakkında disiplin soruşturması açtı. İdeolojik saiklerle hareket edip bulunduğu konumu tartışmalı hale getiren Ankara 11. Aile Mahkemesi Hakimi Mustafa Karadağ, 6 Haziran günü avukat Zübeyde Kamalak’ı başörtülü olduğu gerekçesiyle duruşmadan atmıştı. Saadet Partisi Genel Başkanı ve Anayasa Profesörü Mustafa Kamalak ise eşinin maruz kaldığı bu hukuksuzluğu duyurmak için basın açıklaması yapmak istemişti. Ancak Saadet lideri ile eşi Zübeyde Kamalak ve oğlu Avukat Furkan Kamalak, Gezi Parkı eylemlerine destek vermek üzere adliye önünde toplanan Ankara Barosu’na kayıtlı avukatların saldırısına uğramıştı. Ankara Barosu Yönetim Kurulu üyesi Orhan Şimşek’in yönlendirdiği avukat kılıklı militanlar, “provokatör” diye hakaret ettikleri Mustafa Kamalak’ı konuşturmak istememişti.

BARO YÖNETİMİ KAMALAK’LARA SORUŞTURMA AÇTI
Fakat Ankara Barosu Başkanlığı, yaşananlar konusunda meslektaşlarının lincine maruz kalan avukat Mustafa Kamalak ile oğlu Avukat Furkan Kamalak’ı suçladı. Baro yönetimi, kayıtlı üyeleri olan Mustafa Kamalak ve Furkan Kamalak hakkında disiplin soruşturması açtı. Soruşturma gerekçesi olarak sıralanan iddialar ise skandalın boyutunu ve Baro yönetiminin kasıtlı tavrını gözler önüne seriyor. Ankara Barosu Başkanı Sema Aksoy ile Genel Sekreter Gökhan Candoğan imzalı tebliğ yazısında, Ankara Barosu Başkanlığı’nın “Şiddete Son, Acil Demokrasi” temalı basın açıklamasına başlanıldığı sırada anayasa kitapçığı gösteren Avukat Mustafa Kamalak ve Avukat Furkan Kamalak’ın, Avukat Zübeyde Kamalak’ın başörtüsüyle duruşmaya alınmaması konusunu yüksek sesle ifade ederek, mevcut basın toplantısının amacından saptırılmaya çalışıldığı öne sürüldü. Yazıda, bir başka soruşturma gerekçesi “Basın mensupları önünde ‘türban’a dair bir basın açıklaması yapılıyormuş izlenimi oluşturularak; aynı gün internet sitelerine ve sosyal medyaya olayın yansıtılması” olarak belirtildi.

AKİT’TEKİ O İFADEYİ KAMALAK’A FATURA ETTİ
Baro yönetimince “Baromuz mensubu meslektaşlarımıza ‘Avukat kılıklı militanlar’ şeklinde hitap edilmesi” diye sıralanan soruşturmanın üçüncü gerekçesi ise pes dedirtti. Oysa ‘Avukat kılıklı militanlar’ ifadesi ne Mustafa Kamalak ne de Furkan Kamalak tarafından sarf edildi. Akit, Ankara Barosu’na kayıtlı avukatların bir siyasi partinin genel başkanına, eşine ve oğluna yönelik linç girişimini “Avukat kılıklı militanlar” hitabıyla duyurdu. Ancak Ankara Barosu Başkanlığı, Akit’in skandalı duyururken kullandığı bu ifadeyi, Avukat Mustafa Kamalak ile Avukat Furkan Kamalak tarafından söylenmiş gibi soruşturma dosyasına ekledi. Ankara Barosu yönetimi, Saadet Partisi lideri Mustafa Kamalak ile oğlu Furkan Kamalak’tan yazılı savunmalarını en geç 10 gün içerisinde hazırlayıp kendilerine teslim etmelerini istedi.

DİŞİ METİN FEYZİOĞLU!
Candaş medyanın ‘İlk kadın başkan” şeklinde göklere çıkardığı Ankara Barosu’nun yeni Başkanı Avukat Sema Aksoy’un, çalışma hakkı gasp edilen hemcinsi ve meslektaşı Zübeyde Kamalak’ı savunmak bir yana, hukuksuzluğu duyurmaya çalışan eşine ve oğluna soruşturma açması utanç vesikası olarak kayıtlara geçti. Koltuğa oturur oturmaz soruşturma rezaletine imza atan Aksoy, “Metin Feyzioğlu’nun dişi versiyonu” olduğunu da göstermiş oldu.

YENİ AKİT

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.