‘Hiçbir zaman karamsarlığa düşmedik’

‘Hiçbir zaman karamsarlığa düşmedik’

Konya İnanç Özgürlükleri Platformu 81. hafta basın açıklamasını yapan Nuriye Karakoçoğlu, devam eden eylemlerinde hiçbir zaman karamsarlığa düşmediklerin söyledi.

Karakoç, “Her yeni gün, yeni bir değişime yeni bir farklılığa gebedir. Türkiye değişen konjöktür gereği her daim yeni bir süreç yaşıyor. Ve olayların gelişim sürecine göre ülkede söylemler değişiyor, gündemler değişiyor. Vaatler üzerine vaatler veriliyor. Fakat diller çok az zaman gönülde olanlara tercüman oluyor. Özel ortamlarda söylenenler aleniyete gelince değişiveriyor. Ancak değişmeyen ve yaşanan hiçbir sürecin yerinden oynatamadığı, verilen sözlerin, yapılan vaatlerin süre boşa çıktığıdır” dedi.
Karakoçoğlu, ortaya konan yanlış uygulamaların vakayı daha da çözümsüz hale getirdiğini de hatırlatırken, “Değerlerin kaybolduğu, inançların hak ve özgürlük taleplerinin değişimci liberalizm ve statükocu muhafazakârlar tarafından hiçe sayıldığı bu zamanlarda istikrarın adı, ‘İnançlara kelepçe, hak ve özgürlüklere pranga’ olarak konulmaktadır. Müslüman halkımız, inançlarını ve inançlarının gereklerinin büyük kısmını, baskı ve zorbalık altında yerine getirebilmektedir. Bahsettiğimiz olay merkezinde başörtüsünün bulunduğu dini ve hak özgürlükleridir. Din istismarcılığı, dindar geçinme ve dinden geçinme siyaseti, hakiki dindarları incitmektedir. Fakat bundan daha tehlikeli olanı hak ve batılın birbirine karıştırılması, batılının hakkın içerisine bir zehir gibi zerk edilmesidir” diye konuştu.
Karakoç konuşmasının sonunda sahte söylevlere de dikkat çekerken, “Baskılarlar, zorbalıklarla, ayak oyunlarıyla, batılı hak göstermeye çalışmalar açılım siyasetleriyle uzlaşma ve ifsat politikaları, sahte söylevler, saptırıcı ideolojiler, beyinleri uyuşturan laf kalabalıkları, Kuran’ın aydınlatıcı ayetlerinin karşısında yok olup gitmeye mahkum olacaktır. Bu duygularla hepinizi 82. hafta basın açıklamasına bekliyorum” dedi.

ALİ SAİT ÖGE

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.