Herşey çocukları için

Herşey çocukları için

Eşi tarafından terk edilen kadın, 2 çocuğuyla, mutfağı bile olmayan kirasını ödeyemediği dört duvar arasında yaşam mücadelesi veriyor.


Sefaat Eryılmaz (36)yaptığı açıklamada, tanıdıkları vasıtasıyla yaklaşık 15 yıl önce evlendiğini, hayatının bu evlilikten sonra çok değiştiğini söyledi. 
Bu evlilikten 12 yaşındaki Tuğba ile 6 yaşındaki Meryem'in dünyaya geldiğini belirten Eryılmaz, ''Çoğu zaman eşim bana şiddet uyguladı. Yüzüm ve vücudum morardığı için dışarıya çıkamadım. Hep utandım. Komşularım, ağlayan çocuklarıma pencereden yemek verdi'' dedi. 
Kocasının borçları yüzünden evlerine birçok kez icra geldiğini dile getiren Eryılmaz, ''Sürekli eşyasız evde oturmak zorunda kaldım. İcralık olmadığımız gün yoktu. Günlerce elektriğimiz, suyumuz kesik oturduk. En son eşim 3 yıl önce bizi terk etti. 'Geleceğim' diye çıktı bir daha gelmedi. 2 kızımla yalnız kaldık. Şimdi mutfağı bile olmayan dört duvar arasında yaşamımızı sürdürüyoruz. Kiramızı ödeyemiyoruz. Çocuklarımın ihtiyaçlarını karşılayamıyorum'' diye konuştu. 
Aş evlerinden aldığı yemek, bazı vakıf ve derneklerin desteği ile ayakta durmaya çalıştığını vurgulayan Eryılmaz, devletin kendilerine sağladığı imkanları kullanarak yaşamlarını sürdürmeye çalıştıklarını bildirdi. 
SOBADAN SIZAN GAZDAN ZEHİRLENİNCE
Sağlık problemleri nedeniyle çalışamadığını, çocuklarının da kendisi gibi soğuktan ve rutubetli ortamda kalmaktan rahatsız olduğunu dile getiren Eryılmaz, şunları kaydetti: 
''Devletin verdiği kömürle ısınmaya çalışıyoruz. Çocuklarımla birlikte ısınmak için kullandığımız soba sürekli içeriye duman sızdırıyor. Boru bağlantı yerlerini gaz sızdırmasın diye bez parçaları ile bağlamaya çalıştım. Geçen gün sobadan sızan karbonmonoksit gazından çocuklarımla zehirlenmekten son anda kurtulduk. Odanın içi gaz dolunca çocuklarımla fenalaştık. Bir süre bize sahip çıkan komşularımızda kaldık. Ancak bir yere kadar... Şimdi çocuklarımın sobadan etkilenmemesi için geceleri uyuyamıyorum. Onların başında bekliyorum. Gündüz çocuklarımı okula gönderince uyumaya çalışıyorum. Yaşanan olumsuzluklar benim kadar çocuklarımı da etkiliyor. Böyle nereye kadar gider bilemiyorum.'' 
Sefaat Eryılmaz, çocuklarını yetiştirme yurduna vermek istediğini, ancak onların bu durumu kabul etmeyerek günlerce kendisiyle konuşmadığını vurgulayarak, ''Oturduğumuz yerin kirasını 2-3 aydır veremiyorum. Çocuklarımın eğitim görmesi için yardımseverlerin desteklerini bekliyorum'' dedi. 
Eryılmaz'ın komşuları ise ellerinden geldiğince aileye destek olmaya çalıştıklarını belirterek, ''Kadın ve 2 çocuk, yaşadıkları sağlıksız ortam nedeniyle sık aralıklarla hastalanıyor. Yemek konusunda gerekli yardımı yapıyoruz, ancak diğer ihtiyaçları için ailenin desteğe ihtiyacı var'' diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.