‘Her bir sözcüğün değeri oldukça büyük’

‘Her bir sözcüğün değeri oldukça büyük’

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Konya Kadın Kolları Halkla İlişkiler Başkanı Rahime Post, AGD Kadın Üniversite Komisyonu Başkanı Melike Güngör ve Komisyon Üyesi Semiha Behriz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle Merhaba Gazetesi’ni ziyaret etti.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Konya Kadın Kolları Halkla İlişkiler Başkanı Rahime Post, AGD Kadın Üniversite Komisyonu Başkanı Melike Güngör ve Komisyon Üyesi Semiha Behriz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle Merhaba Gazetesi’ni ziyaret etti. Ziyarette Merhaba Grafik Servisi Sorumlusu Züleyha Önal hazır bulundu. Ziyarette konuşan Rahime Post, basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan gazeteciler Günü’nü tebrik ettiklerini belirterek, “Bilgiye ulaşmanın kolay olduğu fakat doğru bilgiyi bulmanın zorlaştığı günümüzde, basın mensubu kardeşlerimizin büyük bir özveri ile çalıştıklarının farkındayız. Bu sebeple hak ve adaletin tesisi için kaleminizden dökülen her bir sözcüğün, bizim için değeri oldukça büyüktür” dedi.

Post, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi: “Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik ve sosyoekonomik sıkıntıların bir an önce sona eriği; siyasi kutuplaşmalardan uzak, barışın, huzurun ve refahın tesis edildiği siz gazetecilerin evrensel basın ilkeleriyle tarafsız ve etik kurallara bağlı olarak mesleklerini icra edebilecekleri bir iletişim ortamına ulaşmak ortak hür şartlarda yönetiliyor demektir. Ayrıca terör ve savaş gibi olumsuz şartlarda çalışmak zorunda kalan ya da iş bulamadığı için çalışamayan, internet medyası gibi yasal boşluk taşıyan alanlarda çalışarak mağdur olan gazeteciler başta olmak üzere bütün basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyoruz.”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Züleyha Önal da heyete teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.