Hatim’e yoğun ilgi

Hatim’e yoğun ilgi

Anadolu Gençlik Derneğinin şehitlerimizi en güzel şekliyle yad etmek için başlattığı Çanakkaleden Gazzeye 250 Bin Şehide 250 Bin Hatim kampanyasına halkın yoğun ilgi gösterdiği belirtildi

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Konya Şubesi, Çanakkale Zaferinin 94. yılı münasebetiyle başlattığı “Çanakkale’den Gazze’ye 250 Bin Şehide 250 Bin Hatim” kampanyası sona erdi.
Konuyla ilgili basın toplantısı düzenleyen AGD Konya Şube Başkanı Yusuf Güneş, derneğin kurulduğu günden bu yana milli ve manevi değerlerimize bağlı bir gençlik yetiştirmenin çabası içerisinde "İnsanların en hayırlısı insanlığa faydalı olandır" inancıyla ve bir insanı kurtarmak bütün insanlığı kurtarmaktır anlayışla gece gündüz çalıştıklarını aktardı.
AGD’nin kurulduğu günden bu yana yapmış olduğu faaliyetlerle milletin gönlünde taht kurduğunu kaydeden Yusuf Güneş, şöyle devam etti: “Özellikle gençlerimizin milli ve manevi değerlerimize bağlı bir şekilde yetişmesi için çaba sarf etmektedir. Bu çerçevede özellikle; Kur-an ziyafetleri, Asrı saadet programları, Mekke'nin fethi, Çanakkale şehitlerini anma programı, Malazgirt zaferi, İstanbul'un fethi, Sarıkamış şehitlerini anma programları, yerel kurtuluş günleri gibi faaliyetlerle milletimizi değerlerimiz etrafında kenetlerken; diğer taraftan eğitim ve öğretimin bütün kademelerinde okuyan, ayrıca sanayide hizmet sektöründe ve diğer alanlarda çalışan gençlerimize sahip çıkmanın gayreti içerisindedir.”
ÇANAKKALE RUHU SİNELERDEN SÖKÜLMEYE ÇALIŞILIYOR
Çanakkale Zaferinin 94. yıldönümünün yaşandığına işaret eden Yusuf Güneş, tarihimizde önemli bir yere sahip olan Çanakkale savaşının, dünden bugüne eskimeyen bir ders, kendi içinde apayrı bir okul olduğuna dikkat çekti. Çanakkale’nin, toplu vuran yüreklerin, birbirine kenetlenmiş gönüllerin zaferi olduğunu anlatan Güneş, “Dün Çanakkale'yi kazanan ruh bugün sinelerden sökülmeye çalışılmaktadır. Ve hatta kimi sinerlerde izleri çoktan silinmiştir bile. Sayıca ve teknolojik bakımdan üstün olan düşman bizi bu şekilde yenemeyeceğini acı bir tecrübe ile öğrenmiştir. Bu nedenle yöntem değiştirerek bedenleri değil ruhları öldürme mücadelesine girişmiştir. Ve dün kendine geçit vermeyen 15'lilerin genç torunlarını hedef olarak almıştır. Bugün bu hususta birçok yerde başarıya ulaşanlar gençliğimizi elimizden almak için elindeki tüm imkanları seferber etmiş durumdadır. Dün vatan elden gidiyor diyerek kalemini sırasının üzerinde, topunu oynadığı bahçesinde bırakıp cephelere Allah nidalarıyla koşan gençlik bugün, bütün bunlardan bihaber amaçsız, gayesiz başıboş bir şekilde ilerlemektedir. Bu nedenle birçok gencimiz manevi buhranlar içerisindedir. Gençliğimiz büyük bir yangının ortasındadır. Bu yangın her geçen gün artmakta ve içine yeni körpeleri katmaktadır. Elinden kitabı, kalbinden Allah korkusu alınan gençliğimizin, bugün elinde içki şişeleri, uyuşturucu şırıngaları, kalplerinde ise kin ve nefret bulunmaktadır. Bu durumda yeniden bir seferberlik içine girmeli, önce ahlak ve maneviyat diyerek gençlerimize sıkı sıkıya sarılmalıyız. Zira bu toprakları koruyacak ve kollayacak olanlar gençlerimizin ta kendisidir. Bu nedenle onlara manevi değerlerini yeniden kazandırmak hepimizin boynunun borcudur. Kurulduğu günden bu yana milli ve manevi değerlerine sahip çıkan Anadolu Gençlik Derneğimiz, güle sevdalı ve değerlerine bağlı bir nesil yetiştirmek için çalışmalarına devam etmektedir. Kendi öz değerleriyle oluşturduğu bu sevgi ve kardeşlik çemberiyle başta gençlerimizi olmak üzere bütün insanlığı kuşatmayı hedeflemektedir” diye konuştu.
Genelde İslam coğrafyası özelde Türkiye’nin ırkçı emperyalistlerin kuşatması altında olduğunu vurgulayan Yusuf Güneş, Çanakkale Zaferinin, İslam dünyasının bugün karşı karşıya kaldığı işgal ve sömürü planlarını bertaraf etmek açısından öneminin altını çizdi.
Anadolu Gençlik Derneği olarak, şehitleri en güzel şekliyle yad etmek için 15 Şubat itibariyle başlattıkları “Çanakkale’den Gazze’ye 250 Bin Şehide 250 Bin Hatim” kampanyasına halkın yoğun ilgi gösterdiğini açıklayan Yusuf Güneş, “Asırlarca İlah-ı Kelimetullah’ın bayraktarlığını yapan milletimiz, bizleri yanıltmayarak milli ve manevi değerler için şehit düşmüş askerlerimizi unutmadığını ve ecdadının manasına, geçmişine sahip çıktığını göstermektedir” değerlendirmesini yaptı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.