Hakan Fidan krizi Yalçın Akdoğan’a yaradı!

Hakan Fidan krizi Yalçın Akdoğan’a yaradı!

Yeniçağ yazarı Ahmet Takan, savcının katledilmesi ile ilgili bomba bir yazı kaleme aldı. Takan, Hükümet’teki Hakan Fidan krizine değinerek “İstihbarat zafiyetinin de apaçık ortada olduğunu” yazdı.

Yeniçağ gazetesinin usta yazarı Ahmet Takan son yaşanan terör olaylarının ardından önemli bir yazı daha kaleme aldı.

Saldırıların istihbarat zafiyetini apaçık bir şekilde ortaya çıkardığını söyleyen Takan, AKP’deki Hakan Fidan krizini yazdı. Takan, Hakan Fidan’ın yakın çevresinde "Ahmet Davutoğlu azmettirdi sonra da beni ortada bıraktı." şeklinde söylediğini diyerek şu ifadeleri kullandı:

Hakan Fidan’ın bu sitemi Ahmet Hocanın da kulağına gidince “Ne yapayım. Tayyip Erdoğan’a direnemiyorum” demiş. Hakan Fidan’ın iç sıkıntıları ve değerli yalnızlığının en çok Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’a yaradığı söyleniyor. AKP kulislerinde yapılan yorumlara göre; “Erdoğan, Davutoğlu’ndan umudu kesip, Hakan Fidan’a da tokat attıktan sonra Yalçın Akdoğan ikinci adamlık için ellerini ovuşturmaya başladı. Hatta Başbakanlık adaylığında Numan Kurtulmuş’u da geri plana itti.

İşte Ahmet Takan’ın yazısından ilgili bölüm:

İstihbarat zafiyetinin de apaçık ortada olduğu ortamda MİT, ne işlerle meşgul olur diyelim ve bam teline dokunalım.

HAKAN FİDAN DEĞERLİ YALNIZLIĞIN İÇİNE GÖMÜLDÜ

AKP iktidarının arka bahçesi haline gelen MİT, Hakan Fidan’ın görünür siyasete kısa süreli giriş çıkışı ile yaşadığı son sarsıntıyı atlatabilmiş değil. Pek atlatacak gibi de gözükmüyor. Çünkü Recep Erdoğan’ın ezme operasyonu ile AKP adaylığından çekilen ve tekrar MİT’in başına dönen Hakan Fidan değerli yalnızlığın içine gömülmüş durumda. Her istediği zaman Beştepe’ye gidemiyor. Bakanlar üstü pozisyonu sona erdi. Üstüne üstlük “Başbakan” Ahmet Davutoğlu da kendisini epey kenara itti. Bunları sadece kendi yorumum olarak yazmıyorum. AKP içinde çok sağlam bir kaynaktan dinlediğime göre Hakan Fidan, içinde bulunduğu hali, bir yakın halka sohbet toplantısında şu cümlelerle özetlemiş;

“Ahmet Davutoğlu azmettirdi sonra da beni ortada bıraktı.”

HAKAN FİDAN’IN YALNIZLIĞI YALÇIN AKDOĞAN’A YARADI

Hakan Fidan’ın bu sitemi Ahmet Hocanın da kulağına gidince “Ne yapayım. Tayyip Erdoğan’a direnemiyorum” demiş. Hakan Fidan’ın iç sıkıntıları ve değerli yalnızlığının en çok Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’a yaradığı söyleniyor. AKP kulislerinde yapılan yorumlara göre; “Erdoğan, Davutoğlu’ndan umudu kesip, Hakan Fidan’a da tokat attıktan sonra Yalçın Akdoğan ikinci adamlık için ellerini ovuşturmaya başladı. Hatta Başbakanlık adaylığında Numan Kurtulmuş’u da geri plana itti.”

AKP’de saltanat çekişmesi tam gaz devam ederken, polis teşkilatımızın içinde bulunduğu durum ortada... MİT ve başı da bu haldeyken Allah bizi çok ama çok esirgiyor diye düşünüyorum.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.