Gelişimcilerden örnek yardım kampanyası

Gelişimcilerden örnek yardım kampanyası

KTO Karatay Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı birinci öğrencileri tarafından Karatay Belediyesi Hamzaoğlu Anaokulu’nda iyileştirme çalışmaları tamamlanan beş sınıfın açılışı gerçekleştirildi

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı birinci sınıf öğrencilerinin katkılarıyla düzenlenen “Bir İyilik Paylaşımı: Ubuntu Çemberi” yardım kampanyası kapsamında Karatay Belediyesi Hamzaoğlu Anaokulu’nda iyileştirme çalışmaları tamamlanan beş sınıfın açılışı gerçekleştirildi.

KTO Karatay Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı birinci sınıf öğrencileri tarafından gerçekleştirilen yardım kampanyası kapsamında tefrişatı tamamlanan beş sınıfın açılış törenine KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fevzi Rifat Ortaç, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Sağdıç, KTO Karatay Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Saniye Göknil Çalık, Çocuk Gelişimi Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Hatice Yalçın, çok sayıda akademisyen, öğrenci ve öğretmen katıldı. Törende selamlama konuşması yapan KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fevzi Rifat Ortaç; “KTO Karatay Üniversitesi olarak toplumla bütünleşmek, sorumluluklarımızdan yalnızca biridir. Üniversiteler yalnızca amfi ya da akademisyenlerden oluşan eğitim kurumları değildir. Aynı zamanda topluma bir şeyler veren ve toplumdan bir şeyler alan yapılardır. KTO Karatay Üniversitesi olarak hem sosyal hem teknik alanlarda sahada olmaya çalışan bir yapıya sahibiz. Toplumun ihtiyaçlarını öğrenmek ve o ihtiyaçlara cevap verebilen öğrenciler yetiştirmek temel hedefimizdir” dedi. Emeği geçenlere teşekkür eden Rektör Ortaç, “Biz şimdiye kadar bu tip faaliyetlerin içerisinde olduk, bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Hamzaoğlu Anaokulu’nda emeği geçen Karatay Belediyemize, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Çocuk Gelişimi Programı öğrencilerimize ve akademisyenlerimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Rektör Ortaç’ın ardından konuşma yapan Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük; “KTO Karatay Üniversitesi ile yapmış olduğumuz çalışmalar çok değerli. KTO Karataylı öğrenciler daha birinci sınıfta işin nasıl yapıldığı konusunda heyecanla sahaya inmiş durumdalar. Çalışacakları alanlardaki uygulamaları görüyorlar, çalışıyorlar” ifadelerine yer verdi.

“KTO KARATAY ÜNİVERSİTEMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

KTO Karatay Üniversitesi’ne teşekkür eden Büyük; “Eğitimin daha kaliteli olması için her türlü fedakârlıkta birlikteyiz. Şu an bunun canlı göstergesi olan bu törende Sayın Rektörümüze, Çocuk Gelişimi Programı öğrencilerimize ve KTO Karatay Üniversitesi’ne teşekkür ediyorum. İnşallah bu birliktelikler hızla devam edecek, hızla yükselecek, sonuçta kazanan çocuklarımız olacak, kazanan Türkiye’miz olacak” dedi. Tören, konuşmaların ardından anaokulu öğrencilerinin yaptığı gösteriler ile sona erdi.

HABER MERKEZİ

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.