Gazze’ye Şeker’den yardım

Gazze’ye Şeker’den yardım

Konya Şeker, 2 TIR dolusu yardım malzemesini Gazzeye ulaştırmak için yola çıkardı

Gazze’de yaşanan insanlık dışı dram sivil ve masum insanları vuruyor. 27 Aralık’ta başlayan İsrail saldırılarında savaşın açtığı ciddi kayıp ve yaraların dışında Filistin Halkı bir başka dramla da karşı karşıya; açlık ve ilaç. Hedef ayırt edilmeksizin çoluk, çocuk, kadın ayrımı gözetilmeden hunharca katledilen kardeş Filistin halkının yardımına ilk koşanlardan biri de Konya Şeker oldu. Gazze’de yaşayan Filistin halkına karşı İsrail ordusunun başlattığı ve 18 gündür devam saldırı sonrasında, İsrail askerlerinin attığı bombalarla Gazze kenti yerle bir olmuş, çoğunluğu sivil halk ve çocuklar olmak üzere bugüne kadar binin üzerinde insan yaşamını yitirmişti. Yaklaşık onbin Filistinlinin de yaralandığı savaşta, insani amaçlı yardımların kente ulaşımının da sınırlandırılmasıyla Gazze’de ciddi anlamda gıda ve ilaç sıkıntısı baş göstermişti.

Filistin halkının yaşadığı drama seyirci kalmayı insan onuruna yakıştırmayan ve hayatın her alanında etkin bir rol üstlenerek sosyal sorumluluk gereği yardımlaşmayı ön planda tutan Konya Şeker’de yardım kervanına ilk katılanlardan biri oldu ve kardeş Filistin halkına ulaştırılmak üzere 2 Tır dolusu gıda yardımı gönderdi.
Gazze’de yaşanan savaşta çoğunluğu çocuk ve kadın masum insanların öldürüldüğünü ve yine onbinlerce insanın da açlığa ve susuzluğa mahkum edildiğini söyleyen Pankobirlik Genel Başkanı ve Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk, “Aklı başında hiçbir insanın bölgesinde görmek istemediği, yaşattığı acı ve dramlarla insanlık vicdanını kanatan savaşı ne yazık ki Müslüman coğrafya’da bir kez daha yaşıyoruz. Bu coğrafya bir kez daha acı ve gözyaşı ile karşı karşıya. Bu acının daha da büyümemesi için o acıyı yüreğinde hisseden başta biz Müslüman ülkelerin vatandaşlarının ve vicdan sahibi her insanın yapabileceği bir şeyler olduğuna inanıyoruz. Bunun için yapılabileceklerin en başında yardımlaşma geliyor. Savaşın yarattığı yıkımın yanı sıra açılık ve yoklukla başka bir yıkım daha yaşayan Filistin Halkına uzanan dost elleri, yardım için uzanan eller, ileride daha vahim insanlık dramlarının yaşanmasına da engel olacaktır. Biz bu düşüncelerle Filistin’le yardımlaşmayı vicdani sorumluluğumuzun gereği olarak görüyoruz. Tüm insanlığı vicdanlarının sesini dinlemeye, Gazze’de yaşanan insanlık dramına sessiz kalmamaya çağırıyor, Gazze’de kardeş Filistin halkının yaşadığı bu zulmün en kısa zamanda sona ermesi ve dünyada ve özellikle Müslüman coğrafyada barış ve huzur ikliminin egemen olmasını diliyorum. Kalbimiz, gönlümüz ve dualarımız kardeş Filistin halkıyla” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.