Fuatavni'den korkunç tweet: IŞİD İstabul'da!

Fuatavni'den korkunç tweet: IŞİD İstabul'da!

Gündemi sarsan Fuat Avni IŞİD ile ilgili çok çarpıcı iddialar ortaya attı.

Fuat Avni yeni iddialarla gündeme oturdu. Özellikle 17 Aralık süreciyle ilgili attığı twitlerle fenomen haline gelen aynı zaman da 'Emniyet'teki Paralel Operasyonları'nı önceden bilen @fuatavni bukez Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) ile ilgili çok tartışılacak iddialar ortaya attı 17 Aralık sürecinde kabinenin içinden yazdığı iddia edilen bilgilerle Twitter fenomeni haline gelen ve ‘Emniyet’teki paralel operasyonları’nı önceden bilen @fuatavni, bu kez Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) hakkında tartışmalı iddialar ortaya attı.

Diken'ın haberine göre @fuatavni hesabından paylaşılan tweetlerde ‘Tiran’ın, IŞİD konusunda gerekeni yapamamasının nedeni rehineler değil. İstanbul’da yerleşik olan ve ne yapacağı kestirilemeyen IŞİD’çiler‘ ifadesi kullanıldı.

@fuatavni’nin dün gece attığı tweetler şöyle:

1.Tiran’ın, IŞİD konusunda gerekeni yapamamasının nedeni rehineler değil. İstanbul’da yerleşik olan ve ne yapacağı kestirilemeyen IŞİD’çiler

2. Paralel Yapı bahanesiyle dağıtılan emniyet mensuplarının çoğu IŞİD destekçilerini adım adım izlemiş kayda almıştı. Hazırlıklar çöpe gitti

3. IŞİD ve El-Kaidevari örgütlerin İstanbul başta olmak üzere büyük şehirlerde hücresel yapıya büründüğü rapor edildi ama dikkate alınmadı.

4. O dönem Esed’i devirmeyi düşünen Tiran ve aveneleri İstanbul’da yapılanan bu grupların Suriye’deki merkezine mühimmat gönderiyordu.

5. Esed’in, irili ufaklı bir çok muhalifine gönderilen silahın, Türkiye’yi dinleyen büyük devletler tarafından kayda alındığı ortaya çıktı.

6. Tiran’ın, CB olmasını bekleyen devletler, dinlemeleri gündeme getirerek Tiran’ı ‘Ne dersek yapacaksın kıvamına’ getirdiler.

7. Çözüm Süreci gibi IŞİD’e destek konusunda da TSK’yı doğru düzgün bilgilendirmeyen ve MİT maharetiyle aldatan Tiran, şimdi çıkmaza girdi.

8. ABD ve diğer müttefiklerin IŞİD konusunda destek bekledikleri Tiran, kendini halife gördüğünden beslediği grupları kime nasıl anlatsın.

9. IŞİD’in kullandığı silahların Türkiye’ye ait olması bir yana İstanbul’un göbeğinde yapılacak kanlı eylemlerde de bu silahlar çıkabilir.

10. ‘IŞİD’in Türkiye’deki militanları kontrol altında’ diyen Fidan, bir kaç aydır ‘Hücre yapılarını çözemedik ve izlerini kaybettik’ diyor.

11. Tiran’ın, kendini dünya lideri ve İslam Halifesi görmesi sonucu attığı adımlar, ülkeyi ağır ağır kaosa sürüklüyor. Çıkmaza girildi.

12. Tiran, Zirve’de eline tutuşturulan dosyalarla dönüp toplantı üstüne toplantı yapsa da işin içinden çıkılamıyor. Herkes gergin ve çaresiz

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.