‘Filistin’de güç gösterisi yapıyorlar’

‘Filistin’de güç gösterisi yapıyorlar’

Filistinin Gazze şehrine düzenlenen saldırının ortaya çıkardığı elem verici sonuçlara bir tepki de Konya İl Müftülüğünden geldi.

İl Müftüsü Şükrü Özbuğday, yapılan katliamın bir din ve medeniyet savaşı olmadığını, Filistinli halka yapılan zulmün tüm dinlerce hoş görülmeyen üstünlük ve güç gösterisinden ibaret olduğunu ifade etti.
2008 yılının son haftasında Filistin topraklarında yaşanan acı ve şiddetin kendilerini son derece derinden etkilediğini ifade eden İl Müftüsü Şükrü Özbuğday, “Yıllardır Ortadoğu’da yaşanan kaos, mahrumiyet ve acılar, son günlerde İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları ve yüzlerce sivil ve masum insanın öldürülmesi ile yeni bir boyut kazanmış, kirli bir güç göstergesine ve katliama dönüşmüştür. Dünya ile irtibatı kesilen, böylece en temel ihtiyaçlarından mahrum bırakılarak, neredeyse sefalet içerisinde yalnızlığa terk edilen Filistinli Müslüman kardeşlerimiz, bin insanlı dramı yaşamaktadır. Çağdaş dünyanın gözü önünde cereyan eden, aralarında yaşlı, hasta, çocuk ve kadınların da bulunduğu yüzlerce insanın ölümüne, binlercesinin de yaralanmasına, ev ve işyerlerinin yerle bir olmasına sebep olan bu çirkin saldırı, sağduyu ve vicdan sahibi herkese insanlık adına büyük bir mahcubiyet yaşatmaktadır” diye konuştu.
Konya halkının mazlum ve mağdur Filistin halkının acılarını paylaşma konusunda oldukça duyarlı davrandığını dile getiren Özbuğday, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından bu çerçevede bugün kılınacak Cuma Namazı sonrasında Konya ve tüm Türkiye genelindeki camilerde Filistin için yardım toplanacağını açıkladı. Kampanyanın bir hafta boyunca devam edeceğini bildiren Özbuğday, “Yapacağımız bu yardımlar Filistinli Müslüman kardeşlerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için harcanacaktır. Halkımızın bu konuda elinden gelen yardımı esirgemeyeceğine inanıyor, yapılan yardımların şimdiden kabul olmasını diliyorum” dedi.
Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından Filistin halkı için düzenlenen yardım kampanyasının hesap numaraları ise şöyle: “Vakıflar Bankası Meşrutiye – Ankara Şubesi 2035392, T.C. Ziraat Bankası Mitatpaşa Ankara Şubesi 7967366-5002”
RASİM ATALAY

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.