Etkili boykot çağrısı

Etkili boykot çağrısı

Filistin halkına yönelik soykırım yürüten İsraile karşı kamuoyu duyarlılığı harekete geçiyor. Vatandaşlar, İsrail mallarını almamaya ve satmamaya davet edildi.

ODALAR VE SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ HAREKETE GEÇTİ

İsrail’in Filistin halkına yönelik yürüttüğü soykırıma Konya sessiz kalmadı. Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bekir Duvarcı, odaya bağlı 86 oda ve bu odalara kayıtlı 138 bin esnaf ve sanatkar ile vatandaşları İsrail mallarını almamaya ve satmamaya davet etti. Harita ve Kadastro Mühendisleri Şubeleri ile Konya Eczacı Odası Başkanlığı tüm vatandaşları İsrail’i boykota çağırdı. Seydişehir’de bir grup vatandaş, Gazze’de hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kıldı.

 

SALDIRILARDAN BİRLEŞMİŞ MİLLETLER SORUMLU

Konya Baro Başkanı Avukat Hasan Özen, Ortadoğu’da barışın sağlanamamasında Birleşmiş Milletler olmak üzere tüm devletler ve uluslar arası örgütlerin sorumlu olduğunu ifade etti. Sağlık-Sen Konya Şube Başkanı Adem Sazak da, terörist eylemlere girişen İsrail’in bir kez daha vahşi yüzünü gösterdiğini ifade etti. Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Sadi Eriş, İsrail’in Müslümanların vicdanında bir savaş suçlusu olduğunu söyledi.

 

İsrail’e boykot çağrısı
 

İsrail’in Filistin halkına yönelik yürüttüğü soykırıma Konya sessiz kalmadı. Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bekir Duvarcı, odaya bağlı 86 oda ve bu odalara kayıtlı 138 bin esnaf ve sanatkar ile vatandaşları İsrail mallarını almamaya ve satmamaya davet etti.

138 BİN ESNAF VE SANATKÂRDAN İSRAİL’E LANET

Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Bekir Duvarcı, Filistin’e yönelik İsrail vahşetinin durdurulmasını istedi. Bekir Duvarcı, yaptığı yazılı açıklamada, “Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğine bağlı 86 oda ve bu odalara kayıtlı 138 bin esnaf ve sanatkârlar olarak bizler İsrail’in çirkin yüzünü gösterdiği saldırılarını kınıyoruz. İnsanlık suçu işleyen İsrail’in davranışını dünyada yaşayan insanların hiç birinin razı olacağını düşünemediğimiz gibi biz Türk milletinin bu olaya seyirci kalacağını düşünmek bile abesle iştigaldir” dedi.

Filistin halkının yaşam haklarının elinden alındığı bu günlerde İsrail’in saldırılarını derhal durdurmasını isteyen ve bu vahşeti yaşatan İsrail’i kınayan Bekir Duvarcı, Konya’ya bağlı 31 ilçe ve beldelerdeki esnaf ve sanatkâr ile vatandaşları İsrail mallarını almamaya ve satmamaya davet etti.

İNŞAAT MÜHENDİSLERİNDEN İSRAİL’E BOYKOT ÇAĞRISI

İnşaat Mühendisleri Odası Konya Şube Başkanı Uğur İbrahim Altay, İsrail’in geçen haftaki vahşi saldırılarıyla, bir kez daha savaşın ve terörün soğuk yüzünü dünya kamuoyuna gösterdiğini söyledi. İsrail’in saldırılarıyla büyük bir insanlık suçu işleyerek, bir soykırım yapmakta olduğuna vurgu yapan Uğur İbrahim Altay, “Filistin’de masum insanların ve çocukların katledilmesine elbette ki vicdan sahibi bireyler olarak asla razı olamayız. İnancımız gereği dünyanın her neresinde ve hangi şartlar altında olursa olsun, her türlü terörün ve terör saldırılarının karşısında olduğumuzu göstermemiz gerekmekte. Yine inancımız ve vicdanımız gereği mazlum halkların sömürülüp, ezilmesine ve asla çocukların, kadınların, masum bebeklerin ve korumasız insanların hunharca katledilerek öldürülmesine göz yumamayacağımızı hatırlamamız gerekmekte” dedi.

Bu vahşeti tüm dünya kamuoyunun gözleri önünde yapan İsrail’i lanetlediğini vurgulayan Altay, mazlumlardan taraf değil de zalimlerden yana olanları da kınadı. Altay, tüm dünya insanları ile birlikte Türkiye’yi de İsrail’i boykot etmeye davet ederek, şunları söyledi: “Şimdi tüm Türkiye, tüm İslam âlemi ve tüm dünyayı mazlum Filistin halkının yanında olmaya, vahşi ve ağzından salyalar saçarak saldırgan tavırlarla mazlum Filistin halkına saldıran Siyonist İsrail’e de karşı durmaya çağırıyorum.”

ECZACI ODASI’NDAN İSRAİL’E KINAMA

Konya Eczacı Odası Başkanı Harun Kızılay da yazılı basın açıklamasıyla İsrail’i kınadı. İsrail’in Filistin halkına yönelik soykırımla büyük insanlık suçu işlediğine vurgu yapan Harun Kızılay, “İsrail’i uluslar arası hukuk tanımadan yaptığı bu saldırıları nedeniyle nefret ve esefle kınıyorum” dedi.

HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI KONYA ŞUBESİ

Şube Başkanı Prof. Dr. Ferruh Yıldız, İsrail’in Filistin’e yönelik gerçekleştirdiği katliamı durdurmasını istedi. Bir milyondan fazla Iraklıyı öldüren işgalci batılı güçlerin bu kez İsrail’i destekleyerek bombalarını Filistin halkı üzerine yağdırdığını vurgulayan Ferruh Yıldız, yapılan vahşetin katliam olduğunu, İsrail’in bir an önce bu katliamı durdurması gerektiğini söyledi.

 

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.