Erzurum Valisi'nden fotoğraf açıklaması

Erzurum Valisi'nden fotoğraf açıklaması

Erzurum Valisi Okay Memiş, Erkam Yıldırım'la birlikte çektirdikleri tepki çeken fotoğraf için açıklama yaptı: Kendisi kilolu biri olduğu için her yerde fotoğrafta göründüğü gibi oturuyor"

Eski Başbakan Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım'ın Erzurum'da elinde tespihle ve kaykılmış şekilde otururken çekilen fotoğraf karesinde yer alan Erzurum Valisi Okay Memiş açıklama yaptı.  İl Jandarma Komutanı Albay İlker Şimşek ile birlikte fotoğrafta yer alan Okay Memiş, Erkam Yıldırım'ın oturma şekline ilişkin olarak Gazete Pusula'ya şöyle konuştu:

KENDİSİNİ TANIMAM: Ben Erkam Yıldırım’ı şahsen tanımam etmem. Kendisiyle ayrıca bir bağım, görüşmüşlüğüm yok. Erkam Bey 13 Ocak’ta Erzurum’da düzenlenen Binbir Hatim duasına katıldı. Orada da hayır için yemek vereceğini söylemiş, ben de orada öğrendim. Göründüğü gibi bir durum söz konusu değil.

SOLUKLANMAK İÇİN OTURDUK: Camiye yakın olan bir mağazada soluklanmak için 10 dakika oturduk. Durum bundan ibaret. Mağaza içerisinde de herkesin rahatça oturabileceği bir alan yok. Sadece 10 dakikalığına oturduk. Kendisi de kilolu biri olduğu için her yerde fotoğrafta göründüğü gibi oturuyor. Bize karşı lakayt bir tavır olsa, bunu ben fark ederim.

MORALİM BOZULDU: Sadece bir anlık çekilmiş bir fotoğraf karesi durumu nerelere getirdi. Moralim bozuldu. Bu şehir için yaptıklarımız belli, çalışmalarımız belli. Böyle olayların bunların önüne geçmesini istemiyorum. Olay çok yanlış anlaşıldı. Orada yüzlerce insana hayır yemeği veren kim olursa olsun aynı masada oturur, teşekkür ederim. Bunun şahsın kendisiyle bir ilgisi, ayrı bir ihtimam durumu kesinlikle yok.

 NE OLMUŞTU?

Halk TV yazarı İsmail Saymaz, eski Başbakan Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım’ın 13 Ocak günü katıldığı Erzurum’daki geleneksel "1001 Hatim" duasının ardından gittiği bir giyim mağazasında çekilen fotoğraf karesini yazısına taşımış, 'Memiş ve Şimşek, hangi gerekçeyle Yıldırım’a eşlik ediyor?' diye sormuştu. Saymaz yazısının devamında, "Yıldırım’ın bu lakayt oturuşundan ve tesbih çekişinden rahatsız olmuyorlar mı? Bu fotoğraf karşısında 'Neyse ki Yıldırım’ın tesbihini taşımamışlar' demekten kendimi alamadım" görüşüne yer vermişti.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum