Erzurum Barosu Başkanı Terzioğlu: Kentte Uyuşturucu Suçları Giderek Yaygınlaştı

Erzurum Barosu Başkanı Terzioğlu: Kentte Uyuşturucu Suçları Giderek Yaygınlaştı

Erzurum Barosu Başkanı Faruk Terzioğlu, Türkiye'nin en huzurlu illeri arasında yer alan Erzurum'da son 10 yılda en fazla işlenen suçlarla ilgili bilgi verdi.

Erzurum Barosu Başkanı Faruk Terzioğlu, Türkiye'nin en huzurlu illeri arasında yer alan Erzurum'da son 10 yılda en fazla işlenen suçlarla ilgili bilgi verdi. Terzioğlu, kentte uyuşturucu suçlarının giderek yaygınlaştığına dikkat çekerek, ailelere önemli uyarılarda bulundu.

        Bıçak ve hırsızlık olaylarında emniyetin özverili çalışmalarına değinen Terzioğlu, "Aileler sorumluluklarını hatırlamalı. Son bir yıl içerisinde Erzurum'da en fazla işlenen suçlar arasında bıçaklama ve hırsızlık geliyor. Kanunların sınıfta kaldığını söylemek mümkün." dedi.

        Son 10 yılda işlenen suçlara bakıldığında uyuşturucunun giderek yaygınlaştığının görüldüğünü dile getiren Terzioğlu, "Erzurum’da son 10 yılın verileri, uyuşturucunun giderek yaygınlaştığını gösteriyor. Bu anlamda atılması gereken çok önemli adımlar var. Aileler eğitimden geçirilerek, çocukların ülkesine, milletine faydalı bireyler olarak yetiştirilmesi sağlanılmalıdır. Öğretilerden oluşan bir anlayış çocuğun, aileye bağımlı, kendi başına kararlar alamayan, sorumluluk duygusundan yoksun bireyler olarak yetişmesine neden olur. Bunun tam aksi durumda ise yani, sıkı eğitimin ve yetersiz sevginin olduğu ortamda yetişen çocuklar ilerde ya pasif, içine kapanık ya da agresif ve saldırgan davranışlar gösterirler. Çocuklarınıza sevgi verin. Onlarla arkadaş olun." şeklinde konuştu.

        20 Temmuz'dan itibaren başlayan adli tatille ilgili de konuşan Terzioğlu, şunları kaydetti: "Dışarıdan bakıldığında, sanki adli tatil döneminde adliyelerde hiçbir dava görülmüyormuş gibi bir durum ortaya çıkıyor. Hâlbuki böyle değil. Adli tatil dönemi izin ayı olduğu için tam tersine adliyeler bu dönemde daha karışık ve karmaşıktır. Adli tatil olduğu zaman mahkemelerde biri sürü dosyalar bekletiliyor böyle olduğu zaman haliyle de vatandaşlarımız adli tatilin bitmesini bekliyorlar. Adli tatil Doğu bölgesindeki avukatlar için değil batıdaki Antalya’da sahilde tatil yapan savcılar, hakimler ve avukatların tatil yapması adına adli tatil yapılıyor. Benim için adli tatil gereksiz lüzumsuz bir uygulamadır. Avukatlar adına üzücü olduğunu söyleyebilirim. Neden diye soracak olursanız avukatlar tatil dönüşünde birikmiş olan dosyalarla uğraşmak zorunda kalacaklar. Böyle olunca da boşu boşuna tatil yapmış olacaklar. Yaptıkları tatilin hiç bir anlamı olmayacak."

CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.