Eli kanlı adam!

Eli kanlı adam!

Kamuoyu, İsrailin eli kanlı lideri Peresin Davosta yaptığı küstahlığa büyük tepki gösterirken, Başbakan Erdoğan'ın tavrına ise destek verdi. Erdoğanın çıkışının diplomatik kararlılıkla sürdürülmesi isteniyor

TARTIŞMA NASIL DEĞERLENDİRİLDİ?
SP Genel Başkanı Numan Kurtulmuş: Türkiye'nin dört bir yanında insanlarımızın toplanarak mitingler yaparak İsrail'in vahşetine 'dur' diyen kararlılığı ortaya koyması, Türkiye'deki siyasi fikriyatları aynı noktada toplamıştır. Başbakanın açıkça bu tepkisini koymasında milletimizin aynı fikriyatta olmasının açıkça göstergesidir.

AKP Konya Milletvekili Mustafa Kabakcı: Sunucunun Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın omuzuna vurarak müdahale etmesi Türk milletine karşı yapılmış bir saygısızlıktır. Gereken cevap verilmiştir. Türk milleti de Erdoğan'ın yaptığı davranışa tepkisini karşılamada göstermiştir.

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart: Türkiye'yi yönetme ehliyeti olmayan ve Türkiye'nin yönetiminde tıkanan Başbakan, kendince kendisine başka çıkış yolları arıyor. Kendi tabanına mesaj vererek başka rollere soyunma girişiminde bulunuyor ve günü kurtarmaya çalışıyor.

MÜSAİD Konya Şube Başkanı Selçuk Öztürk: Partisi, görüşü, ismi ne olursa olsun kimsenin benim ülkemin başbakanıma el ve kolla müdahale etme, sesini yükseltme hakkı yoktur. Başbakan Erdoğan, devam etseydi Türk milleti çok incinecekti. Erdoğan'a yapılan saygısızlık Türk milletine yapılmıştır.

İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Caner Arabacı:  Uluslararası kuruluşlarda İsrail lobisi ve yandaşlığı ağır basıyor. Paneldeki moderatör de İsrail yandaşı bir tavır sergiledi. Moderatör İsrail Cumhurbaşkanı'na yaklaşık iki kat süre verdi. Bu davranış yandaş olduğunun göstergesidir. Bu, siyonist lobilerin genel tavrıdır.

İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Altunbaş: Davos'taki panelde görevli moderatör adeta bir iletişim faciasına yol açtı. Başbakan Erdoğan ise salonu terk edip, dışarıda açıklama yapmasıyla bu iletişim kazasını Türkiye lehine çevirdi.

İsrail dersini almalı

Başbakan Erdoğan’ın Davos’ta yaşanan gerginlik sonrası paneli terk etmesinin yerinde olduğu vurgulanarak, devam etmesi durumunda Türk milletinin incineceğine işaret edildi
NUMAN KURTULMUŞ: MİLLETLE AYNI FİKİRDE
Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın Davos'taki İsrail Cumhurbaşkanına karşı yaptığı çıkışa destek verdi. Türkiye'de bu kadar çok İsrail'in Gazze'deki saldırısı ve katliamına karşı Türk insanın gösterdiği tepkilerinde takdire şayan olduğunu anlatan Kurtulmuş, "Bu Türkiye'nin nispeten bölge ülkelerine göre daha ileri bir demokratik seviyede olmuş olmasının getirdiği gelişmedir. Hatırlayacaksınız, Saadet Partisi'nin 1 milyon kişilik kalabalıkla miting yapması, Türkiye'nin dört bir yanında insanlarımızın toplanarak mitingler yaparak İsrail'in vahşetine 'dur' diyen kararlılığı ortaya koyması, Türkiye'deki siyasi fikriyatları aynı noktada toplamıştır. Sayın Başbakanın açıkça bu tepkisini koymasında milletimizin aynı fikriyatta olması ve hassasiyetle üzerinde durmasının açıkça göstergesidir" dedi.
Numan Kurtulmuş, açıklamalarında, Başbakanın Davos'taki çıkışının diplomatik bir kararlılıkla sürdürülmesini istedi. Kurtulmuş, "Sayın Başbakan'ın Davos'ta göstermiş olduğu bu tavrı, sadece kişisel olarak kendisine yapılan bir haksızlık yada diplomatik üslupla bir hakarete karşı gösterge olmaktan çıkması. Bunun diplomatik bir kararlığa dönüşmesini istiyoruz. Bu kararlılık, Başbakanın tavrı ile dikleşmeden dik durmağı gerektirecek bir kararlılık ise, biz bu kararlığın sonuna kadar takipçisi ve destekçisiyiz" diye konuştu. Kurtulmuş, İsrail uçaklarının Türkiye'deki, Konya'daki eğitim uçuşlarına izin verilmemesini istedi.
MUSTAFA KABAKCI: GEREKEN CEVAP VERİLMİŞTİR
AKP Konya Milletvekili Mustafa Kabakcı, Davos'taki yaşanan gerginlikle ilgili olarak ''Sunucunun Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın omuzuna vurarak müdahale etmesi Türk milletine karşı yapılmış bir saygısızlıktır. Gereken cevap verilmiştir'' dedi. 
Kabakcı, Davos'ta Başbakan Erdoğan'ın, konuşması sırasında bazı haksız müdahalelere maruz kaldığını söyledi. Dünyanın hiçbir medeni ülkesinde bir sunucunun, bir Başbakanın omuzuna vurarak konuşma tarzının bulunmadığını belirten Kabakcı, ''Sunucunun Başbakan Erdoğan'ın omuzuna vurarak müdahale etmesi Türk milletine karşı yapılmış bir saygısızlıktır. Gereken cevap verilmiştir. Türk milleti de Erdoğan'ın yaptığı davranışa tepkisini karşılamada göstermiştir'' diye konuştu.
KART: BAŞBAKAN KENDİNCE ÇIKIŞ YOLLARI ARIYOR
CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Davos'taki Gazze panelini terk etmesini, "Türkiye'yi yönetme ehliyeti olmayan ve Türkiye'nin yönetiminde tıkanan Başbakan, kendince kendisine başka çıkış yolları arıyor. Kendi tabanına mesaj vererek başka rollere soyunma girişiminde bulunuyor ve günü kurtarmaya çalışıyor" şeklinde değerlendirdi. 
ÖZTÜRK: ERDOĞAN DEVAM ETSEYDİ, TÜRK MİLLETİ İNCİNECEKTİ
MÜSAİD Konya Şube Başkanı Selçuk Öztürk, Davos'taki gerginliğe ilişkin, ''Kimsenin benim ülkemin başbakanıma el ve kolla müdahale etme, sesini yükseltme hakkı yoktur. Başbakan Erdoğan devam etseydi Türk milleti çok incinecekti'' dedi. Davos'taki programda sunucunun el ve kol müdahalelerini Türkiye vatandaşı olarak kabul edilemez bulduğunu dile getiren Öztürk, şunları söyledi: ''El, kol ve dille Erdoğan'ı susturma çok yakışıksız bir hareket. İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'in haykırırcasına konuşmasını da şiddetle kınıyorum. Partisi, görüşü, ismi ne olursa olsun kimsenin benim ülkemin başbakanıma el ve kolla müdahale etme, sesini yükseltme hakkı yoktur. Başbakan Erdoğan, devam etseydi Türk milleti çok incinecekti. Ben, bu davranışa tepki gösterilmeseydi onurumun kırılacağını düşünüyorum. Erdoğan'a yapılan saygısızlık Türk milletine yapılmıştır. Saygısız hareketlere tepki gösterilmesi gerekiyordu ve Erdoğan da bunu en iyi şekilde yerine getirdi. Dik ve onurlu duruşu dolayısıyla Erdoğan'ı kutluyorum. Onurumuzun korunduğunu düşünüyorum. Bedeli neyse ödemeye de hazırım.'' 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.