Eğer özür dilenecekse, Ermeniler dilemeli!

Eğer özür dilenecekse, Ermeniler dilemeli!

Bir grup sözde aydının internet ortamında başlattığı Ermenilerden Özür Dileme kampanyasına bir tepki de Konya Aydınlar Ocağından geldi.

Aydınlar Ocağı Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mustafa Güçlü, “Özür dilenecekse Ermeniler özür dilesin” dedi. “Roma İmparatorluğu devrinde mazlum olan, aşağılanan, horlanan Ermeni halkları; Tuğrul ve Çağrı Beylerin zamanında yüce Türk Milletinin Doğu Anadolu’yu fethi ile birlikte rahat bir nefes almışlar, gerçek vatandaş statüsüne sahip olmuşlar, hak ve özgürlüklerini elde etmişler, hatta Osmanlı devrinde Teba-ı Sadıka (Sadık Teba - güvenilir vatandaş) denilecek kadar itibar görmüşlerdi” diyen Dr. Mustafa Güçlü, Osmanlı ordusunun fethettiği yerlere giderek ticaret eden Ermenilerin zengin olduğunu hatırlattı.

 

Batı devletlerinin zulmettikleri ve soykırım uyguladıkları halklardan özür dilemezken bu olayda Türkiye’den özür beklemesinin suç bastırmaktan başka bir şey olmadığını vurgulayan Dr. Mustafa Güçlü, “Türkiye’de ise menfur bir cinayetle Hrank Dink öldürülünce “Hepimiz Ermeniyiz”  diyenler, benzeri olaylarda tepkilerini gösterenler, genelde Türk Milleti ve İslâm Âlemi, özelde ise Müslüman – dindar halkımıza karşı yapılan hiçbir olayda tavır almamaktadırlar. Hiçbir başörtülünün yanında “Hepimiz Başörtülüyüz” dememişlerdir. Tüm bu olaylar gösteriyor ki, düşmanlarımız ve yerli iş birlikçileri nasıl Osmanlı’yı parçaladılarsa şimdi de Türkiye Cumhuriyeti’ni parçalamayı hedeflemektedirler” değerlendirmesini yaptı.

 

Dr. Güçlü, olayın tarihçilere bırakılmaması ve siyaset malzemesi olarak kullanılmaması çağrısında bulundu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum